Muz Kabuğunu ile Yapılabilecek 6 Muhteşem Fikir

Muz, belki de dünyanın en popüler meyvelerinden biridir. Tüm dünyada oldukça talep gören muzun aslında sizin bilmediğiniz birçok yerde kullanılabilir. Çoğunlukla muzu yedikten sonra kabuğunu atıyoruz. Fakat, muzun kabuğunu atmak yerine değerlendirmeyi tercih etmek sizin elinizde. Muzun kabuğunu birbirinden birbirinden farklı çok alanda kendiniz için kullanabilirsiniz.

Merak ettiniz değil mi? O halde öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Siğiller

Vücudunuzda siğil mi oluştu? Uyumadan önce, siğilin üzerine bir parça muz kabuğu koyun ve bandajla örtün. Her gece bu yöntemi uygulayın ve siğilin kendiliğinden düştüğüne kendi gözlerinizle tanıklık edin.

2. Kırışıklıklar

Muz kabuğundaki antioksidanlar, cildiniz için oldukça faydalıdır. Yüzünüze muz kabuğunu güzelce sürün ve yarım saat bekleyin. Daha sonra yüzünüzü güzelce yıkayın. Bir süre sonra, kırışıklıklardan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz!

3. Beyaz dişler

Evet, doğru okudunuz! Muz kabuğu dişlerinizi beyazlatabilir! İstenen etkiyi görmek için kabuğu çiğnemenize gerek yok. Yapacağınız şey, kabuğun içini dişlerinize sürmek. Bunu her gün tekrarlayın. İkinci haftanın sonunda sonuç sizi mutlu edecek.

4. Sivrisinek ısırıkları

Sivrisinek tarafından ısırılan insanlardan mısınız? O zaman bu ipucu sizi çok mutlu edecek. İhtiyacınız olan yek şey; bir muz kabuğu. Sivrisinek ısırıklarının üzerine sürün ve kaşıntıyı ortadan kaldırın.

5. Kolesterol

Kolesterolünüz mü yüksek? Beslenme programınıza muz kabuğunu dahil edin. Biraz garip gelebilir; ancak muzun kabuğu meyvenin kendisinden daha fazla lif içeriyor. Muz kabuğunu yemek, kardiyovasküler hastalıkların önlenmesinde de yardımcıdır.

6. Vücuttaki İzleri Yok Ediyor.

Muz kabukları, şişme, kızarıklık ve yara izi gibi cilt tahrişini büyük ölçüde azaltabilir. Ayrıca , gerçekten izole edilmiş ve izlerin görünürlüğünü azaltan çeşitli yağ asitleri içerirler .

  • Muz kabuğunu alın ve etkilenen bölgeye uygulayın.
  • Bir saat veya bir gece bekletin.
  • Günlük tekrarlayın.