Pantolon Giymeyi Bırakırsanız Ne Olur?

pantolon2 1

Giyiminiz, dünyaya nasıl bir tarz takip ettiğinizi, nasıl bir işiniz olduğunu ve hangi trendleri desteklediğinizi gösterebilir. Pantolonlar çağlar boyunca modanın bir parçası oldular. Ancak, şaşırtıcı bir şekilde, bir süre pantolon giymeyi bırakırsak bazı sağlığımız üzerinde bazı şeylerin değişeceğini biliyor muydunuz?

Pantolon yerine etek giyerseniz ne olacağına dair bir araştırma yapmaya karar verdik. Ve ortaya çıkan sonuçlar gerçekten akıllara durgunluk veriyor! Eğer pantolon giymeyi bırakırsanız ne olur?

1. Selülitten Kurtulursunuz.

selulit

Uzmanlar, dar pantolonlar, özellikle skinny jean pantolonlar giymeyi bırakırsak selülitin kötüleşmesini önleyebileceğimizi iddia ediyor. Bacak bacak üstüne attığımızda veya dar pantolon giydiğimizde cildimizi “portakal kabuğu” haline getirme şansımız büyük.

İngiliz araştırmacılar, çok dar kotların kalçalarda selülit oluşturduğu konusunda uyarıyorlar. Kesintiye uğrayan kan dolaşımı vücudumuzda oksijen ve besinlerin gitmeleri gereken yere gitmelerini engeller. Sonuç: cilt yorulur ve cildin metabolizması yavaşlar.

2. Kendinizi Kilo Almaya Yönlendirebilirsiniz

kendin ikna

Fizyoterapistler, pantolon giymenin kendinizi olduğunuzdan daha ince görmenize neden olabileceği konusunda uyarıyor. Vücudumuzdaki tüm “sorunlu” noktaları gizlerler ve egzersiz yapmamıza gerek olmadığı gibi yanlış bir duyguya kapılmamıza neden olabilirler. Pantolon giymeyi bırakırsanız, vücudunuzun bazı bölümlerinin kilo alıp almadığını fark edebilirsiniz ve bu, aktif bir yaşam tarzı seçmek için güçlü bir motivasyon olabilir.

3. Vücudunuz Ve İç Organlarınız Daha Rahatlamış Hisseder.

ic

Bir reflü uzmanı olan Jamie Koufman, dar giysiler, kot pantolonlar ve kemerlerin yanı sıra dar iç çamaşırlarının “özellikle ve özellikle aşırı yemek yendiğinde” önemli sorunlara neden olabileceğini söylüyor .

Pantolon ve kemerlerin midede oluşturduğu basınç, asit reflüsüne neden olabilir – mide asidinin geri dönüşü, mide ekşimesine neden olur. Böylece pantolon giymeyi bıraktığımızda iç organlarımıza daha az baskı hissedebilir ve bu hoş olmayan duygulardan kaçınabiliriz.

4. Vücudunuz daha az kaşınabilir.

kasinma

Farklı kumaşlara alerjimiz olabilir ve bu nedenle zaman zaman vücudumuzda kaşıntı hissedilebilir. Ama ya ciddi kaşınmaya neden olan giydiğimiz kot pantolonsa?. Özellikle skinny ve tayt gibi dar pantolonlar giyerken, giysilerin vücudumuzla bu yakın temasını tetikleriz ve şişme ve kaşınmaya sebep oluruz. Bazı metallere alerjiniz varsa, kot pantolonunuzdaki bir düğme bile rahatsızlığa neden olabilir.

5. Bacak sivilcelerinden kurtulursunuz.

bacak sivilceleri

Dar pantolonlar, özellikle yoga pantolonları giymek, pantolondaki gerginlikten kaynaklanan sivilce ve tahrişe nedeni olabilir. Ayrıca, pantolon giydiğinizde ter daha geç buharlaşır. Bu nedenle, bol giysiler giyerseniz, bu hoş olmayan etkiden kaçınma şansınız daha yüksek olacaktır.

Sizin için en rahat pantolon modeli hangisi: dar mı bol mu? Bir süre pantolon giymeyi bırakmanız istense, bunu yapabilir miydiniz?