Sararan Tırnaklara Ne İyi Gelir?

Kadın ve erkek bireylerin çoğu zaman içerisinde sararan tırnaklarından yakınırlar. Tırnakların sararmasının birçok nedeni olabilir. Fakat artık endişelenmenize gerek yok!

-------- Sponsorlu --------

Sizlerle paylaşacağımız yöntemlerden herhangi birini kullanarak tırnaklarınızı tekrar beyazlatabilirsiniz. Eğer sizin de çevrenizde bu sorunu yaşayan insanlar varsa onları mutlu etmek artık çok kolay 🙂

Limon

Ufak bir limon dilimi işinize yarayacak. Limon dilimini tırnaklarınıza sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer canınız acır ya da yanma hissederseniz ufak bir pamuk parçası yardımıyla limon suyunu tırnaklarınıza sürebilirsiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve sonra ılık su ile yıkayın.

Bir başka seçenek ise tırnakları 15 dakika limon suyunun içinde bekletmek. Daha sonrasında tırnaklarınızı güzelce fırçalayıp yıkamanız yeterli olacaktır. Cilt kuruması sorununu engellemek için nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Karbonat

-------- Sponsorlu --------

Karbonatın bitmek bilmeyen kullanım alanlarından sonra bir yenisi daha çıktı! Eğer bir çorba kaşığı zeytin yağı, limon suyu ve karbonatı güzelce karıştırıp daha sonra karışımı tırnaklarınıza sürüp fırçalarsanız işe yarayacaktır. Fırçalama işleminden sonra 10 dakika kadar beklemeyi ihmal etmeyin. Bu yöntemi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi ya da beyaz sirke

Sirkenin beyazlatma dışında besleme ve güçlendirme etkisi de vardır. Yapmanız gereken tek şey ılık su ile sirkeyi eşit miktarda karıştırıp daha sonra ellerinizi ve ayaklarınızı 20 dakika bu karışımın içinde bekletmek. Daha sonrasında ise tırnaklarınıza hafifçe masaj yapın ve kurulayın. Haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

BONUS! Sararmayı engelleyen karışım!

Bir çorba kaşığı karbonat, yarım kaşık beyaz sirke, yarım kaşık zeytinyağı ve 5 yemek kaşığı limon suyunu birbiriyle macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra yumuşak bir fırça ile tırnaklarınıza sürün. Bu macunun tırnaklarınızda 15 dakika beklemesi gerekmektedir. Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Tırnaklarınız beyazlayana kadar bu yöntemi denemeye devam edebilirsiniz.

Yorumlar

error: