Diz Ağrısını 3 Günde Geçiren Doğal Tedavi

diz agrisina iyi gelir

Diz ağrısı en sık görülen ağrılardan biridir. Bu ağrı kısa veya uzun vadeli sorunlardan kaynaklanabilir. Diz ağrısının ana nedenleri; artrit, burkulmalar, suşlar, yaralanmalar ve guttur. Ne hakkında konuştuğumuzu anlıyorsanız ve bu ağrı için uygun bir tedavi arıyorsanız, o zaman diz ağrısını tedavi etmenize yardımcı olacak yolları bulmak için makalemizi okumaya devam edin! Makale sonunda diz ağrılarınızı 3 günde geçirecek mükemmel bir kürün tarifini de vereceğiz.

diz agrisi icin2

Gerçek şu ki, eğer bir kişinin kısa süreli diz ağrısı varsa, o zaman böyle bir ağrının geçmesi için doktorların yardımına ihtiyacınız yoktur. Bu durumda ihtiyacınız olan tek şey, hızlı iyileşme için evde uygulayabileceğiniz uygun tedaviyi seçmektir. Ancak, ani travmanın neden olduğu uzun süreli diz ağrısı yaşarsanız, hemen bir doktora danışmalısınız.

Bugün size evdeki diz ağrısını tedavi etmenize ve önlemenize yardımcı olacak 5 yöntem anlatıyoruz! Dizlerinizle ilgili bu hoş olmayan sorunları önlemek için dikkatlice okuyun ve not alın.

 1. Egzersiz

egzersiz

Düzenli olarak egzersiz yaptığınızda, diz ağrısının ortak nedeni olan osteoartritin ilerlemesini yavaşlatmanıza yardımcı olur. Ayrıca, fiziksel aktivite, kıkırdak dokusunun normal sağlığı için çok önemlidir. Egzersiz aynı zamanda vücudun eklemlerine verdiği desteği güçlendirir.

Eklem ağrısı yaşarsanız, su aerobikine dikkat edin, çünkü faydaları dizlerinizde herhangi bir baskı olmaz.

2. Güçlendirme Egzersizleri

diz egzersizleri

Bu egzersizler üst bacaktaki kasları güçlendirir ve diz ekleminin korunmasına yardımcı olur. Bu kaslar kuadriseps olarak bilinir ve uylukların ön ve yanlarında bulunurlar.

Otururken veya uzanırken düzleştirilmiş bir bacağın kaldırılması, bu kasları güçlendiren ve diz stabilize etmelerine yardımcı olacak bir egzersizdir. Ayrıca diz basamağını azaltmanıza yardımcı olacak diğer egzersizlere de dikkat edin – adım atma – bir ayağını diğerinin ardından bir ayağa koyma, tekrar aşağı adım atma ve adım adımlarını tekrarlama gibi.

3. Oturuş

koltuklar e1568712344534

Dizin gerilmesini önlemek için, yere kadar alçak koltuklardan veya kanepelerden kaçınmanız gerekir. Bir yastık üzerine oturmak size bu konuda yardımcı olabilir. Bununla birlikte, dizlerin altına bir yastık koymak sorunu daha da kötüleştirebilir, çünkü bu durumda iyi bir oturma pozisyonu da önemlidir.

Ek olarak, uzun süre hareketsizlikten kaçınmanızı öneririz. Uzun süreli oturma sert, ağrılı bir eklem üretebilir. Diz ağrısını tedavi etmek ve önlemek için destekleyici ayakkabı giymeyi unutmayın.

4. Kilo Verme ve Diyet

diyet e1568712460441

Gerçek şu ki, eğer bir insan ekstra kiloya sahipse, diz ağrısına diğerlerinden daha fazla eğilimlidir. Ekstra ağırlığın eklemlere daha fazla iş yapmasını sağladığını bilmelisiniz. Doğru yola girip bu fazla kiloyu kaybederseniz, artritin neden olduğu ağrı da dahil olmak üzere uzun süreli diz ağrısını azaltmanıza yardımcı olur.

Bu durumda, sağlıklı bir diyete bağlı kalmanız gerekir. Sağlıklı bir diyet, yağ oranı düşük, meyve, sebze ve lif bakımından yüksek olan dengeli bir diyet anlamına gelir. Bol miktarda et ve hayvansal yağdan kaçının. Gün boyu yeterince su içmeyi unutmayın.

5. Alternatif Çözümler

alternatif cozumler

Akupunktura dikkat çekmek istiyoruz! Çünkü bazı ağrı türlerine karşı yardımcı olabilir. Masaj da ağrıyı hafifletebilir. Sağlıklı bir diyet, egzersiz, fazla kilolardan kurtulmak ve steroidal olmayan iltihap önleyici ilaçlar almak, artritin neden olduğu diz ağrısını tedavi etmenize yardımcı olabilir.

Diz Ve Eklem Ağrılarını 3 Günde Geçiren Karışım

diz agrisi

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 bardak içme suyu
  • 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu
  • 1 adet muz
  • Yarım su bardağı dövülmüş badem
  • 1 su bardağı yulaf ezmesi
  • 1 yemek kaşığı organik bal
  • 2 su bardağı doğranmış ananas

Yapılışı ve Uygulanışı

kur

Önce yulafı suda güzelce pişirin sonra soğuması için bekletin. Soğumuş yulafı blendırda iyice öğütün sonra üstüne tarçını, portakal suyunu,muzu, balı,ananası,bademi atın bir süre daha karıştırın.

Bu şifalı karışımı uyumadan önce 1 bardak sabah uyandığınızda 1 bardak için. 3 gün boyunca buna devam edin. Evelallah 3 günün sonunda diz ve eklem şikayetlerinizden eser kalmayacak.