Siğillerden Ağrısız Kurtulmanın En Kolay Yolu

sigilsigil

Çoğumuz muhtemelen daha önce vücudumuzun bir noktasında siğil oluştuğunu görmüşüzdür. Siğiller virüslerden kaynaklanmaktadır. Çoğunlukla ellerde ve ayaklarda görülürler. Fakat farklı noktalarda da oluşma ihtimalleri vardır. Her ne kadar zararsız olsalar ve çoğu bir süre sonra tekrar kaybolsa da sinir bozucu olabilirler. Çoğu kişi doktora giderek siğillerden kurtulmayı dener. Ancak bunları kendinizin de kolayca yok edebileceğini biliyor muydunuz? Siğillerden tamamen ağrısız ve zaman kaybetmeden kurtulmanıza yardımcı olacak bir ipucu için hazır mısınız?

sigil2

Artık siğilden kurtulmak için doktora gitmenize gerek yok!

Küçük siğiller

Siğiller çok can sıkıcı olabilir. Genellikle masum ve çoğunlukla bir yıl içinde yok olmalarına rağmen, kesinlikle sizi rahatsız edebilirler. Örneğin, ayaklarınızın altında bulundukları zaman, özellikle acı verici olabilirler. Sürekli üzerinde yürümek zorunda kaldığınızda da acısı artar. Siğiller çok hoş görünmez ve çok görünür bir yerde oluşmuşsa rahatsız edebilir.

sigil4

Ağrısız kurtulun

Acı çekmeden küçük bir siğilden kurtulmak gerçekten kolaydır.

sigil5

Bunun için ihtiyacınız olan tek şey; küçük bir koli bandı, biraz su ve bir pomza taşı.

Uygulanışı: Koli bandından bir parça alın ve siğilin üzerine yapıştırın. Düzgün kaplandığından emin olun. Daha sonra, koli bandına dokunmadan altı gün boyunca öylece bekletin. Altı gün sonra koli bandını çıkartabilirsiniz.

ponza

Ilık su alın ve siğili yaklaşık 5 dakika içinde bekletin. Ardından, pomza taşını alın ve siğilleri fırçalamak için kullanın. Su zaten cildi ıslattığından, siğile zarar vermeden ovalamayı kolayca giderebilirsiniz. Bu kadar basit!