Sudan Başka Bir şey İçmediğinizde Olanı Bir Bilseniz

Biliyoruz ki soda, kahve, çay gibi içecekler suyun yerini tutmaz ama susadığımızda su içmek yerine sıklıkla bu içecekleri tercih ediyoruz. Bütün bu içecekler yerine sadece su tüketince vücudunuzda nasıl değişiklikler olur hiç merak ettiniz mi? Biz ettik ve sizler için araştırdık.

Metabolizmanız hızlanır

Sabah kalkınca ilk iş bir bardak su içerseniz metabolizma hızınız %30 artacaktır. Hatta içtiğiniz suya birkaç damla limon eklerseniz sindirim sürecini de kolaylaştırmış olursunuz.

Daha Uzun Yaşarsınız

Her gün bol su tüketmek sizi kalp damar, böbrek ve diyabet gibi rahatsızlıklardan korur. Sağlıklı uzun bir hayat için tek ihtiyacımız su!

Böbrekleriniz daha iyi çalışır

Böbrek taşınız mı var? Su yardımınıza koşabilir. Bol su tüketmek hem mevcut taşların kaybolmasını sağlar hem de yeni taş oluşumunu önler.

Beyin fonksiyonunuz iyileşir

Beyninizin yaklaşık %85 i sudan oluşur. Bu suyun sıklıkla yenilenmesi, beyninizin ihtiyacı olan besini almasına yardımcı olur. Bol su içmeye başladıktan birkaç gün sonra daha iyi odaklandığınızı, daha kolay öğrendiğinizi ve geçmişi daha rahat hatırlayabildiğinizi göreceksiniz.

Daha Enerjik Hissedersiniz

Vücudunuzdaki suyun %2’sini kaybederseniz halsiz hissedeceğinizi biliyor muydunuz? Bol su tüketmek gün içinde daima enerjik olmanızı sağlar.

Daha kolay kilo verirsiniz

Su metabolizmayı hızlandırır. Sadece suyla zayıflarsınız diyemeyiz ama oldukça faydalı olacağına eminiz.

Bonus: Su diğer tüm içeceklerden ucuz

Tüm diğer içecekler sudan daha pahalı. Hiç değilse bizim ülkemiz bu şarta uyan sayılı yerlerden.