Tamircinin Faturaya Yazdığı Not Çifti A-ğlattı

fatura tamirci

Genel olarak hepimiz gündelik hayatta zaman zaman problemlerle karşılaşır ve çözmeye çalışırız.Bu s-orunların büyük veya küçük olması bizim daha fazla zaman ve kafa yormamıza neden olur. Bazen bir s-orunumuz olduğunda büyüklüğnün farkına varamayız ta ki daha büyük bir s-orunla karşılaşana dek.Tabi bunlardan ders çıkarmamız gerek. Jesse ve Maria çiftinin de yaşadığı bir problem onların insanlığa olan i-nançlarını arttırdı.

bebekleri e1582025673690

Hulscher çiftinin maddi durumları iyi değildi ve temel ihtiyaçları dışında harcayacak paraları yoktu. Şubat ayında Adler isminde erkek yeni bir bebekleri dünyaya gelmişti ve hava oldukça soğuktu. Evin ısıtma sisteminde bir s-orun vardı ve evi ısıtamıyorlardı. Üstelik yeni doğmuş olan bebeklerini de eve getireceklerdi. Tamirci çağırarak problemi çözmek istediler. Tamirci eve geldikten sonra yaşadıkları olaylar onları çok şaşırttı. Mutlu oldukları bu olayı herkesle paylaşmaya k-arar verdiler.

Baba Jesse, eşini ve çocuğunu h-astaneden eve getirmeden evin ısınma s-orununu çözmesi gerekiyordu.Isınma sistemindeki problem yüzünden ev çok soğuktu. Hastaneden eve gelirlerken kar fırtınası başladı.Üstelik evde iki yaşında bir çocukları daha vardı.

Kar fırtınası da başladığından bir an evvel evdeki ısınma s-orununu çözmeleri gerekiyordu. Jesse tamirci için Magnuson Sheet Metal şirketini aradı. Şirket müdürü Craig, Jesse’nin ses tonundan p-anik içinde olduğunu ve acil tamirciye ihtiyacı olduğunu anladı.

Eve gelen tamirci, evin ısınma s-orununu 1 saat gibi kısa bir sürede çalışır vaziyete getirdi. Yapılan tamir hizmeti karşılığı bir kaç gün sonra Magnuson Sheet Metal firmasından fatura geldi. Hulscher çiftini faturayı gördüğünde çok şaşırarak gözlerine i-nanamadılar. Şirketten gelen faturada “Borcunuz yok. Bebeğinize iyi bakın” yazıyordu.

Hayatta karşılaşılan bu tür olaylar herkesin insanlığa ve iyiliğe olan i-nancımızı arttırır. Umarız Hulscher çifti de kendilerine yapılan iyiliği bir başkasına yaparak başkalarına örnek olur.

Sizde bu yazıyı beğendiyseniz başkalarıyla paylaşın. Unutmayın iyilikler paylaşılarak çoğalır.