En Popüler 5 Sihirbazlık Numarasının Sırrını Açıkladık

sihirbazlık numaraları

Sihirbazlık gösterileri her zaman çocukları mutlu ve büyülenmiş tutmanın en güzel yollarından biridir. Bazen, kimi sihir gösterilerinde yetişkin insanlar bile kendilerini “Bu nasıl mümkün olabilir?” diye sormaktan kendilerini alıkoyamazlar.

Gerçeği öğrenmek isteyenler için Bilge Cafe tüm zamanların en popüler beş sihirbazlık numarasının altında yatan sırları açıklıyor.

Şapkadan Tavşan Çıkarma Numarası

sihir

Bu numarayı gerçekleştirmek için, bir adet tavşana, masa örtüsüyle örtülmüş bir masaya, bir parça mendile ve uzun bir şapkaya ihtiyacınız olacak. Sahip olduğunuz mendilin siyah kalın kumaştan yapılması ve kare olması önemli. Dört köşesini çözülecek şekilde kolayca bağlayın. Tavşanı içerisine yerleştirin ve bu mendilden yaptığınız keseyi bir kancaya asarak masanın kenarına tutturun. Unutmayın, tavşanı astığınız taraf size dönük olan taraf olmalı, seyirciye değil.

Masa örtüsü seyircinin tavşanı göremeyeceği şekilde ayarlanmış olmalı. Performansa başlarken, şapkayı seyirciye gösterin ki herkes içinin boş olduğunu görsün. Şimdi şapkayı masaya bırakıyoruz ve alt kısmı masa yüzeyine denk gelecek şekilde olmalı yoksa sihirbazlık gösteriniz fiyasko ile sonuçlanabilir. Ve sırada en önemli kısım var. Hızlı ve fark edilmeyecek hareketlerle şapkayı kenarından çevirerek keseyi içine bırakın. İşin eğlenceli kısmına gelirsek, sihirbazlık kelimelerinizi söyleyerek şapkadan tavşanı çıkarın ve  seyirciye gösterin!

Parmaklarınızdan Duman Çıkarma Numarası

parmak

Bir kibrit kutusunu alın ve kibriti ateşlemeye yarayan yan kısımlarından birini kesin. Yanıcı kısmı karton yüzeyden ayırın. Elde ettiğiniz kısmı katlayarak ateşe verin. Söndükten sonra küllerini toplayın. Bu beyaz fosfor kalıntısı sihir numaranızı gerçekleştirmek için olmazsa olmaz! Baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında bu külleri yavaşça ovalayın. Artık tek yapmanız gereken numarayı gerçekleştireceğiniz zaman parmaklarınızı birbirine sürtmek. Performansınız tamamlandıktan sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın!

Kaşık Bükme Numarası

kaşık bükme numarası

Bu numarayı başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için yapmanız gereken ilk şey, performansa başlamadan önce elinize gümüş bir bozuk para saklamak. Kaşığı bükmeye hazır olduğunuzda, paranın sadece ucu görünecek şekilde tutun. Parayı kaşığın sapının hemen üzerinde tutun ki kaşığı elinizde hareket ettirirken sanki sapı sabitmiş gibi görünsün.

Ne kadar zorlanıyormuş gibi görünürseniz o kadar inandırıcı olursunuz. Numara bitip kaşığın hala düz olduğunu seyircilerinize gösterdiğinizde yüzlerindeki ifade performansınıza değecek!

Havada Süzülen İnsan Numarası

hava süzülen insan numarası

Bu özel numaranın başında, genellikle sihirbazın asistanı (uzun elbise giyen bir kız) masada yatar. O masada yatarken, elbisesinin eteğinin yere doğru masanın altını kapatacak şekilde süzüldüğünden emin olur. Daha sonra sihirbaz asistanını masanın üzerine süzülüyormuşçasına efor sarf etmeden kaldırır.

Numaranın başarılı olması için, seyircinin kızın gerçekten havada durduğuna inandırılması gerekir. Aslında, bütün iş özel bir kaldıraç mekanizmasıyla gerçekleşiyor. İşe heyecan katmak için bazen sihirbazlar asistanlarını bir halka içerisinden geçirirler.

Halka yeterince büyük olursa ve kaldıraç mekanizmasına dokunmazsa herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Performans boyunca sihirbazın dikkatli olması gereken şey, asistanını “havada tuttuğu” mekanizma kolunu mümkün olduğunca gizli tutarak numarayı bozmamaktır.

Zig Zag Kadın Numarası

zig zag kadın numarası

Bu harika numara için ihtiyacınız olan ekipmanlar; birkaç adet 35 cm yüksekliğinde kutu ve 20 cm yüksekliğinde bir platform. Asistanınız olan kadın en alttaki kutuya girerken, aslında platformun üzerinde kalması gerekeceği düşünülür. Ancak o platformun altındaki yay mekanizmasından sadece siz ve asistanınızın haberi olacak!

Siz kapakları kapatıp dolabı döndürüp, bir yandan da sihirli kelimelerinizi söylerken o rahatça mekanizmayı kullanarak en alt kutuda  sadece başı görünecek şekilde pozisyonunu alacak. Seyirci sizin gerçekten asistanınızı parçalara ayırdığınızı sanarken cansız manken parçalarına ve size hayretle bakacaklar. Tabi ki bu arada asistanınız en alt kutuda rahatça performansın bitmesini bekliyor olacak.