Uyuyamıyor musunuz? Uyumadan Önce ”Altın Macunu” Deneyin!

uyuyamiyor musunuz uyumadan once altin macunu deneyin uyumak icin en ideal cozum

Uyumakta sorun mu yaşıyorsunuz? Hızlı tepkili ve yararlı bir uyku çözümü olan balı tüketerek, daha hızlı bir şekilde uykuya dalın. Balın, reçetesiz satılan öksürük şurubu kadar etkileyici olduğunu hepimiz biliriz. Fakat araştırmalar, aynı zamanda uyku kalitemizi de düzelttiğini açıklamıştır.

uykusuzluk

Araştırmalarında, balın uyku kalitesini düzelttiğini iddia eden Dr. Ron Fessenden’e göre, saf bal, uyku aşaması boyunca, sürekli çalışan karaciğeri besleyen ”früktoz ve glükoz bakımından ideal orana” sahiptir.

Bu makalede, uyumadan önce, bir veya iki çay kaşığı balın size nasıl yardımcı olacağıyla ilgili bir kaç ayrıntı derledik.

Bal iki yöntem ile uyku arttırır…

1. Karaciğeri tok tutar

karaciğer

İlk olarak, gece açlığı için karaciğer glükojene yeterli tedarik sağlıyor. Kadın, erkeklerde ve boyun uzunluğuna göre değişiklik gösteren yetişkin karaciğeri, ortalama, 75 ila 100 gram arası glükojen depolayabilir.

Vücut, saatte yaklaşık 10 gram glükojen tüketir (6,5 gram beyin tarafından ve 3,5 gram kalp, böbrekler ve kırmızı kan hücreleri tarafından). Kişi, akşam yemeğini 6’da yediğinde ve saat 11’de yatmaya gittiğinde, vücut, sekiz saat süren bir açlık boyunca gerektiğinden daha azını bırakarak, karaciğerin glükojen tedarikinin yarısı kadarını kullanır.

Uyku saatinden önce bal yemek, karaciğeri glükojen bakımından yeniden stoklar ve normalde sizi uykunuzdan uyandıran beynin yakıt kriz arayışını tetiklemesinden önce sonlanmasını sağlar.

2.Uyku hormonlarının salınması

2 1

İkinci olarak, bal beyindeki melatoninin salınmasına yardım ederek, sağlıklı uyku için kolaylık sağlar. Bal insülin seviyesinde küçük dürtüye neden olur ve insülin de beyindeki tripofan salımını stimüle eder.
Tripofan serotonine dönüştürülür, bu da sonrasında melatonine dönüştürülür. Sırasıyla, melatonin de insülinin salınmasını engeller, böylece gece boyunca kan şekerinin seviyesi sabitlenmektedir.
Genellikle ”sağlıklı hormon” olarak adlandırılan melatonin, sağlıklı bir uyku için gereklidir. Dinlenme boyunca bağışıklığınızı iyileştirmeye yardımcı olur ve dokularınızın yeniden oluşumunu kolaylaştırır. Sadece daha hızlı bir şekilde uykuya dalmanızı sağlamayacak, ayrıca bir sonraki gün için daha hızlı iyileşmenize ve canlanmanıza yardımcı olacaktır. Çoğu uyku çözüm ürünlerinin sizin için organik bakımından yararlı oldukları söylenilemez.

Balın diğer yararları

1 1

Balın yararları sadece uyku ile bitmiyor, aşağıda saf ve organik balın bir kaç yararları bulunmaktadır:

  • Enfeksiyonları yenme kabiliyeti için acil durumlarda yara iyileştirme olarak kullanılan doğal bir anti bakteriyel ajanıdır.
  • Genellikle organik şampuan ve sabunlarda kullanılan bal, iltihaplı aknelere karşı çok yararlı olduğu kanıtlanmıştır.
  • Kan şekeri seviyesini azaltarak ve genellikle diğer şekerlerden daha kolayca hazmedilerek, bal eşi benzeri olamayan antidiyabetik bir ajandır.
  • İlaç-direnç bakterisiyle baş etme konusunda bal, önemli imkanlar göstererek, doğal bir antimokrobik olduğunu göstermiştir.

Balı diyetinizin bir parçası olarak ekleyin

diyet kahvalti kepekli ekmek bal kaymak

Bir çok çalışmaların incelemesi, önemli miktarda tüketildiğinde, sağlık açısından balın bir çok yararları vardır. Bu da sizin balı, özellikle tatlandırıcı olarak, diyetinizin bir parçası olarak eklemenizin sebeplerinden biridir.

Balı kaynağından elde etmek diğer sorunlardan bir tanesidir. Balı marketinizde bulmak yeterince kolay iken, her zaman güvenilir kaynaklardan elde edilmemektedir. Bu kaynaklardan dolayı, bir çok arı nüfusunun Koloni Çöküş Sendrom’u tarafından tehdit edilmektedirler.