Vazelinle Neler Yapabildiğinize Çok Şaşıracaksınız

vazelinin keşke daha önce öğrenseydim diyeceğiniz faydaları

Vazelin, kullanım alanı sınırlandırılamayan ve evlerde joker eleman gibi kullanılan bir malzeme. 🙂 Vazelinin kullanım amaçları için bir liste hazırlamak isterseniz, sanıyoruz ki listenizin bir türlü sonu gelmeyebilir. Asıl amacı; dudakların veya cildin kurumasını engellemek olsa bile; birbirinden farklı ve şaşırtıcı kullanım alanlarını es geçmemelisiniz.

kirpik gelişimi

Sizler için vazelini kullanabileceğiniz alanlarla ilgili bir liste hazırladık. Hazırladığımız liste sayesinde, maliyeti yüksek ürünler kullanmanıza gerek kalmayacak. İhtiyacınız olan tek şey vazelin!

Vazelin

vazelin

Vaseline” aslında bir marka ismidir. Fakat, çoğumuz bu adı, petrol jölesi olan ürünler için kullanıyoruz. Vaseline markası, sadece sade petrol jölesi üretmekle kalmıyor, aynı zamanda çeşitli cilt kremleri, sabunlar, losyonlar, temizleyiciler ve deodorantlar da üretiyor. Bugün özellikle petrol jölesi, mucize ürün ekstraorduruna odaklanıyoruz!

Size makyaj, güzellik ve kıyafetle ilgili olarak kullanabileceğiniz birçok farklı şeyden bahsedeceğiz.

Makyaj

kirpik vazelin

Farınızı uygulamadan önce parlak bir etki yaratmak için göz kapaklarınıza biraz vazelin uygulayın. Biraz vazelini biraz rujla karıştırarak kendi kreminizi yapabilirsiniz. Kirpiklerinize vazelin sürerek sahte kirpiklerinizin arkasında kalan tutkal kalıntılarını kolayca çıkarabilirsiniz. Ayrıca, kirpiklerinize biraz vazelin sürün. Böylece aynı zamanda daha uzun ve daha dolgun görünmelerini sağlarsınız.

Güzellik

yıpranmış saçlar vazelin

Saçınızın kötü ve ayrık uçları mı var? Bu bölünmüş uçlara biraz vazelin sürün ve iyileştiğini kendi gözlerinizle görün. Vücut yıkama işlemi için vazelini biraz deniz tuzu ile karıştırın. Cildiniz size teşekkür edecek! Epilasyondan sonra bacaklarınızı vazelinle ovarsanız; ufak kırmızı yumruları azaltırsınız.

Kıyafetler

kıyaferde vazelinin etkisi

Hazırlanırken yanlışlıkla elbisenize makyaj mı bulaştı? Söz konusu bölgeye bir miktar Vazelin sürün ve daha sonra nemli bir havluyla temizleyerek çıkarın. Ayakkabınızın üzerine vazelin sürün, ilk günkü görünümlerine kavuşturun! Kuruduğu için açılmayan bir ojeyle hiç karşılaştınız mı? Şişenin kapağına bir miktar vazelin sürün ve bunun olmasını önleyin.