Vücuttaki Kararmalardan Nasıl Kurtulursunuz?

Sizler de vücudunuzdaki kararmalardan şikayetçi misiniz? Çoğunlukla kasık bölgesinin çevresi bir zaman sonra cildin normal tonundan daha koyu olmaya başlar ve çoğu kadın için bu rahatsız edici bir problemdir. Çünkü bu tarz kararmalar kişinin özgüvenini de etkileyebilir.

Eğer siz de kasık bölgenizi çevreleyen alandaki kararmalardan kurtulmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Bugün sizlerle kasık bölgesini çevreleyen kararmalardan çok hızlı bir şekilde kurtulmanın yollarını anlatacağız. Ve hepsi doğal!

Koyu ten nasıl beyazlatılır?

Süt

En iyi doğal cilt aydınlatıcılarından biri olarak kabul edilen sütün nasıl kullanılacağını anlatacağız. Bir top pamuk alın ve bir miktar süte batırın. Daha sonra koyu tenli bölgelere uygulayın. 15 dakika boyunca hafifçe masaj yapın. Bunu günde 2 kez tekrarlamalısınız. Birkaç hafta sonra sonuç sizi şaşırtacak!

Limon

Limon, içinde cildimizi tonlandıracak ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmamıza yardımcı olacak bol miktarda C vitamini içerir. Etkilenen bölgeye biraz uygulayın ve birkaç dakika ovalayın. 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Yatmadan önce her gece bu işlemi tekrarlayın.

Patates

Patates suyu sadece cildinizden fazladan melanin pigmentini çıkarmanıza yardımcı olabileceğinden dolayı şaşırtıcıdır. Yapmanız gereken tek şey bir parça kesilmiş patates alın ve kararmış bölgeye sürün. Birkaç dakika etki etmesini ve kurumasını bekleyin. Sonrasında bol ılık su ile durulayın.

Aloe Vera

Aloe Vera, cilt aydınlatması için iyidir. Jeli doğrudan cildinize uygulayın ve 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Bu düzenli olarak tekrarlandığında sonuçlar sizi şaşırtacak!

Zerdeçal ve portakal suyu

Bunlar doğal aydınlatıcı bileşenler açısından oldukça zengindir. Çeşitli cilt lekelerini tedavi etmek ve cildinizi aydınlatmak için kullanmalısınız. Bir tutam zerdeçalı, 2 çorba kaşığı portakal suyu ile karıştırın ve kasık bölgenize sürün. Yarım saat bekletin. Daha sonra, durulayın ve her gün bu işlemi tekrarlayın. İlk sonuçlar bir ay sonra ortaya çıkacaktır.