Whatsapp’tan Birçok Uygulamanın Tahtını Sarsacak Özellik!

avatar

Derviş Aynacı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tüm dünyada etkili olarak pandemi olarak nitelendirilen corona virüsü nedeniyle insanlar evde kalarak iş hayatına ve sosyal hayatına çeşitli uygulamalar kullanarak yapmaya çalışıyor.

Bu durumu fırsat bilen WhatsApp yeni bir özellik ekledi. Haberin detayları yazımızın devamında…

WHATSAPP O ÖZELLİKLE ZOOM’A RAKİP OLACAK!

Facebook tarafından tanıtımı yapılan Messenger Rooms uygulaması ile aynı anda 50 kişi görüntülü görüşebiliyor. WhatsApp’ında bünyesinde bulunduğu facebook projeyi WhatsApp programına da entegre etmeye çalışıyor.

İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde kentinde görülen yeni tip corona virüs covid-19 kısa sürede dünya üzerinde etkili olarak 4 milyondan fazla kişiye bulaştı. 280.000’in üzerinde can Can kaybına neden oldu.Virüsü nedeniyle milyonlarca kişi günlük alışkanlıkları değiştirmek zorunda kaldı.

Koronavirüsüle mücadele kapsamında bulaşma hızını azaltmak için dünyanın her tarafında milyonlarca kişi uzaktan çalışmaya başladı. Böylelikle sosyal medya üzerinde bir çok platform aktif olarak kullanılmaya başlandı. Son zamanlarda fazla kullanılan programlardan bir tanesi de Zoom. Salgın öncesi 10 milyon kullanıcısı olan bu uygulamanın şu an 400 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

Bu durum karşısında WhatsApp, Messenger Rooms entegrasyonu ile Zoom isimli programa rakip olacak.

Entegrasyon sonrası sekiz kişiden fazla olan WhatsApp grupları video görüşmesi yapmak için Rooms programına geçiş yapabilecek. Aynı anda 50 kişinin görüntülü görüşmesine imkan tanıyacak olan Messenger Rooms‘un önümüzdeki günlerde hayata geçeceği belirtiliyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Whatsapp’tan Birçok Uygulamanın Tahtını Sarsacak Özellik!