2020 Yılında WhatsApp’a Gelecek 3 Muhteşem Özellik

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp 2019 yılında birçok yeni özellikler eklenmişti. WhatsApp kullanıcılarına 2020 yılında 3 yeni özellik geleceğini söylüyor.

Reklam

2019 yılında WhatsApp kullanıcılarına grup davetiye özelliği ve hatırlatma özelliği eklemişti. 2020 yılında snapchat kullanıcılarının kullandığı bir özellik WhatsApp’a eklenecek.

3. Kaybolan mesajlar

Shiftdelete.net’in yayınlamış olduğu bir habere göre WhatsApp’a “kaybolan mesajlar” özelliği eklenecek. Snapchat uygulamasında kullanılan bu özellik artık WhatsApp programında da kullanılabilecek. Kullanıcılar gönderdikleri mesajın ne zaman silineceğini önceden belirleyebilecek. Seçim yapılabilecek süreler bir gün, bir hafta, bir ay ve bir yıl olacak. WhatsApp’ın bu yeni özelliğini kullanmak istemeyenler kapatabilecek.

2. Karanlık mod

Karanlık mod” bir süredir işletim sistemlerinin yeni sürümleri ile kullanılıyordu. Yeni yılda WhatsApp uygulamasının da “karanlık mod” uygulamasına uyum sağlaması bekleniyor. Özellikle AMOLED ekranlarda karanlık mod azımsanmayacak derecede pil tasarrufu sağlıyordu.

1. Görsel doğrulama

WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik ise “görsel doğrulama” olacak. Kullanıcılar WhatsApp üzerinden kendilerine gelen fotoğrafların orijinal kaynağını google üzerinden sorgulayabilecek.

Bütün bu özelliklerin 2020 yılında WhatsApp kullanıcılarına sunulacağı ancak suan test aşamasında olduğu biliniyor.

Reklam

Yorumlar

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

error: