Ayaklarınızı Alüminyum Folyo ile Sarın ve 1 Saat Bekletin Faydası Sizi Çok Şaşırtacak!

aluminyum folyonun-faydalari

Bayanlar ve baylar, evlerinizde alüminyum folyo olduğunu biliyorum! Gerçekten kendinize sormalısınız. Neden yemek yapmaktan başka bir şey için kullanmaya çalışmıyorsunuz?

Alüminyum folyonun kas, sırt, boyun, kol, bacak ve eklem ağrısının yanı sıra postoperatif skar ve yanıkların tedavisinde ve önlenmesinde son derece yararlı ve faydalı olduğunu biliyor muydunuz ?

ayaga aluminyum folyo sarmak e1567770009407

Aşağıdaki makaleye bir göz atın ve bu konuda daha fazla bilgi edinin.

Alüminyum folyo, birçok Çinli ve Rus doğal şifacılara yönelik bazı şifa uygulamalarının vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bu yazıda, muhtemelen hiç duymadığınız alüminyum folyoların en iyi kullanımlarını göstereceğiz. Soğuk algınlığından, uykusuzluğa karşı savaşmaya kadar, bu büyülü malzeme sıkıntılı, günlük meseleler için mükemmel!

Yorgunluğa karşı alüminyum folyo

Yorgunluktan kurtulmak için alüminyum folyo kullanmak, tüm dünyadaki uzmanlar tarafından bilinen asırlık bir gelenektir! Pekala, birkaç alüminyum folyo şeridi dondurucuya 2-4 saat boyunca yerleştirerek başlamalısınız.

Bundan sonra, şeritleri yüzünüze (özellikle yanaklarınıza veya göz kapaklarınıza uygulamaya ve kasın tamamen gevşemesini hissedene kadar tutmaya ihtiyacınız var!

Alüminyum folyoyu çıkardığınızda, yorgunluk ve uykusuzluk semptomlarının gittiğini fark edeceksiniz.

Ağrılı eklemlere karşı alüminyum folyo

Size basit bir soru sorabilir miyim – alüminyum folyonun artrit, gut, siyatik ve topuk ağrısı gibi acı durumlarını tedavi etmek için harika olduğunu biliyor muydunuz?

eklemlere aluminyum folyo

Evet, ve bu yöntemden en iyi şekilde yararlanmak için, folyoyu vücudunuzdaki en ağrılı alanın etrafına sararak başlayın ve tıbbi bir bandaj kullanarak sabitleyin. Sargıyı gece boyunca yerinde bırakın (veya gün boyunca uzanırken).

Bunu 10-12 gün boyunca tekrarlayın, sonra vücudunuza iki haftalık bir mola verin. Ağrı devam ederse, tedaviyi tekrarlayın ve kaybolana kadar rutini kesin!

Taze yanıklara karşı alüminyum folyo

Uzmanlara göre, alüminyum folyoda bulunan elemanlar yanıkları diğer birçok yöntemden daha iyi yatıştırmaya yardımcı olabilir. Hatta Wisconsin Üniversitesi travma doktorlarına alüminyum folyo ile taze yanıklar giymelerini bile tavsiye ediyor!

Yanık yaralarınızı iyileştirmek için soğuk suyla yıkayarak ve yumuşak bir bezle kurutarak başlamalısınız. Sonra ince bir yanık merhem tabakası, ardından steril gazlı bez uygulayın.

Bundan sonra, gazlı bezi alüminyum folyo ile sarın ve tıbbi bandajla sabitleyin. Sargıyı alandan çıkan acıyı fark edene kadar yerinde tutun!

Amputasyon ağrılarına karşı alüminyum folyo

Yakın zamanda bir Amputasyon ameliyatı geçirdiyseniz ya da sadece açıklayamadığınız fantom ağrıları yaşıyorsanız, alüminyum folyo bu soruna yardımcı olabilir.

aluminyum folyo

Uzmanlar ayrıca, etkilenen uzuv etrafına bir miktar alüminyum folyo sarmak suretiyle bu acı verici krizlerden kurtulabileceğinizi de söylüyorlar. Tıbbi bir bandajla yerinde tutun ve ağrının geçtiğini fark ettiğiniz anda folyoyu kaldırabilirsiniz!

Soğuğa karşı alüminyum folyo

Doğru, soğuk algınlığı ve gripten kurtulmak için alüminyum folyo kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için alüminyum folyoyu, ayaklarınızı 5-7 kat halinde sararak, bir saat kadar açık bırakıp çıkararak kullanabilirsiniz.

Ayağınızın iki saat boyunca nefes almasına izin verin ve işlemi 5-7 kat daha folyo ile tekrarlayın. Ayağınıza iki saat daha mola verin ve işlemi bir kez daha tekrarlayın! Bunu yedi gün boyunca ya da kendinizi iyi bir sağlık hissedinceye kadar yapın.