Yeni Çantalar Ve Ayakkabılardan Çıkan Paketler Ne İşe Yarıyor?

Abone ol

Yeni alınan ayakkabı ve çanta kutularından çıkan küçük paketler herkes tarafından bilinir. Hatta üzerlerinde yemeyiniz ibaresi bulunur. Bu yazımızda size birçok kişi tarafından yararı bilinmeden çöpe atılan bu paketler hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Reklam

Ne işe yarar sorusu eminim şuan herkesi düşündürmüştür. Firmaların bu küçük paketleri ayakkabı yada çanta içerisine bırakmalarının nedeni paketleme aşamasından sizin elinize geçene kadar ürünlerin nem,toz,küf ve lekelerden korunmasını sağlamaktır.

Peki ya Silika Jel Nedir ?

İsimlerine silika jel denilen bu küçük paketler içeriğinde katı silikon dioksit bulundurur. Üzerlerinde yemeyiniz ibaresi bulunmasının nedeni zehirli olmalarından kaynaklanır. Hatta el ile bile temas etmemeniz gerekir.

Reklam

Silika JEl paketlerini Nerelerde Nasıl Kullanabiliriz?

Kış mevsiminden yaz mevsimine geçerken yada tam tersi olduğunda giyisilerimizi hurç,paket yada valiz içerisine kaldırırırız. Böyle zamanlarda giyisiler üzerinde kötü koku oluşmaması için tercih edilen malzemelerdir. Yani ortamdaki nem ve rutubeti içerisine çekerek eşyalarınza zarar gelmesini engeller. Ancak yenilmesi sağlık açısından tehlikeli ve zehirli olan bu madddeleri çocuklarınızdan uzak tutmanız gerektiğini de unutmayalım.

Telefonunuz suya mı düştü?

Yanlışlıkla telefonunuzu suya düşürdüğünüz. Endişelenmeyin eğer evinizde bu paketlerden varsa telefonunuzu kilitli poşet içerisine bu küçük paketlerle birlikte 1 gün bırakın. Ayrıca makyaj malzemeleri, foroğraflarınız ve kağıtlarınızın içerisine bırakığınızda nemden koruyacaktır.

Bitmedi…

Kışın araba camlarının buğulanması herkes tarafından hoş karşılanmaz ve görüş mesafenizi etkiler. Bu küçük paketlerle aracınızın camlarının buğulanmasını önleyebilir, takı dolabınızın içerisine bıraktığınızda takılarınızın nem alarak renk atması yada kararmasını önleyebilirsiniz.

Reklam

Ayrıca evinizde uzun süreli hoş koku bırakmak istediğinizde paketini açarak küçük bir kaba boşaltın.Üzerine aktarlarda satılan esans yağlardan alarak birkaç damla damlatın. Odanızda çocukların erişmeyeceği bir yere bıraktığınızda evinizde uzun süreli hoş koku sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

error: