Yüz Temizliğine Kabartma Tozu ve Hindistan Cevizi Yağı Çözümü

hic sahip olamadiginiz yuz temizligine sahip olun

Cilt bakımı bir çoğumuz için hayati bir öneme sahiptir. İster temiz ve yumuşak bir cilde sahip olmak, ister tüm gün alışveriş merkezlerinde, sokakta, şehrin içinde maruz kaldığımız kirden kaynaklanan lekeleri çıkarmak için olsun, her birimiz ihtiyacımızı karşılayacak ürünleri ararken saatlerimiz harcıyoruz.

Ancak, Çocuk Sağlığı Çevre İşbirliği örgütü yönetici olan Elizabeth Sword’a göre ne yazık ki her şey siyah ve beyazdan ibaret değil.

burun

Tüketicilerin bilinçli olarak karar vermelerini zorlaştıran endüstriyel ticaret sırları, kar amaçlı sebeplerle tüketiciden bilinçli olarak saklanıyor.

Bu yüzden, bizleri tüm baş ağrılarından ve boş cüzdanlarımızdan kurtaracak en iyi yol sizce de kendi doğal yüz temizleyicinizi yapmak değil mi? Hindistan cevizi yağı özünde yüzünüzü nemlendirmek için oldukça kullanışlı özelliklere sahip. Mikrop öldürücü özelliği sayesinde yüz temizlemek için mükemmel bir ürün.

hindistan cevizi

Hindistan cevizi yağı akne (sivilce) üreten bakterilere karşı oldukça etkili özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı doğal bir maddedir ve cildinizi daha sonra aşırı kuru hissettirmeyerek nemlendirir. Fakat dikkatli olmakta fayda var.

Çünkü, hindistan cevizi yağı komedojenik bir maddedir ve gözeneklerinizi tıkayabilir.

Şunu belirtmek gerekir ki Hindistan cevizi yağı doğal halinde katıdır. İltihap önleyici doğal özellikleri sayesinde sedef, egzama gibi deri hastalıklarını önlemede çokça kullanılır.

kabartma tozu

Hindistan cevizi yağının yanında, kabartma tozu da pullanmayı önleyici etkisi sayesinde mükemmel bir yüz temizleyicidir.

uygulama

Kabartma tozu siyah noktaları temizlemek için mükemmeldir ve ayrıca güneş yanıklarınızı rahatlatıcı etkisiyle de bilinir. Yarım bardak Hindistan cevizi yağı ile yarım bardak kabartma tozunu karıştırarak kendi ev yapımı yüz temizleme ürününüzü oluşturabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Hindistan cevizi yağını kolayca akışkan kıvama gelene kadar eritmek ve kabartma tozuyla karıştırmak. Kumlu, pütürlü bir kıvama eriştiğinizde yüzünüze uygulayabilirsiniz.