1 Ay Boyunca Yüz Maskesi Kullandım Ve Deneyimlerim

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok kadın muhtemelen 10 adımlı güzellik rutinini duymuştur. Adımlarından biri, günlük olarak kağıt maskelerin kullanılmasıdır. Bu adım tek başına çok sayıda hayran kazandı.

Merhaba, benim adım Lena. Diğerleri gibi ben de yüz maskesini haftada 1-2 defadan fazla kullanılmaması gerektiğini düşünüyordum. O yüzden bunun için bir deney yapmaya ve her gün bir tane kullanırsam ne olacağını anlamaya karar verdim. Ben bir dermatolog veya güzellik uzmanı değilim ve sonuçlarım yalnızca kişisel deneyimlerime dayanıyor, bu nedenle bunu bir harekete geçirici mesaj olarak görmemelisiniz.

Yüz maskesi nasıl çalışır?

mask

Modern kağıt maskeler, cildi aydınlatmak ve derinlemesine nemlendirmek için çalışan çeşitli derin konsantre esanslar içeren tipik olarak mikrofiber veya hidrojelden yapılmış tek kullanımlık maskelerdir. Maskenin malzemesi, cilde mümkün olduğunca etkili bir şekilde nüfuz etmesine izin vermek için nemi hapsedecektir. Ancak paketin üzerinde belirtilen süreden daha uzun süre maske takmamaya dikkat edin (genellikle yaklaşık 15 ila 20 dakikadır). Aksi takdirde, etki tam tersi olacaktır.

Benim denemem, 1. gün

1gun

Deneyin başında cildim böyle görünüyordu. Deneyi mükemmelleştirmek için örneğin kabuk gibi herhangi bir ek kozmetik ürün kullanmadım.

Cildim hakkında kısa bir bilgi: Erken yaşlanma belirtileri ve yağlı bir T bölgesi var, diğer bölgeler kuru ve aynı zamanda akneye meyilli.  Düzenli cilt bakım ürünlerim, temizleme jeli, nemlendirici serum, göz kremi ve nemlendiriciden oluşur. Aynı ürünleri akşamları kullanıyorum ama nemlendiriciyi skualen yağı ile değiştiriyorum. Kışın cildim çok kuru ve pul pul oluyor.

Deney için nemlendirici ve lifting etkisi olan kağıt maskeler kullandım.

14. Gün

14.gun

Hemen bir sonuç yoktu ama bunu bekliyordum. Ancak maske kullandıktan sonra cildim beslendi, dokunması hoş oldu ve dökülme durdu. Kalıcı bir etkiydi çünkü rastgele maske kullandığım önceki deneyimimin aksine her gün kağıt maskeler kullandım. En büyük değişiklikler yaklaşık 1 hafta sonra görünür hale geldi. Sivilcemin yatıştığını ve çenemin artık o kadar da kötü olmadığını fark ettim.

28. gün, sonuçlar

sonuclar

Bu deneyi yapmaya karar verdiğim için çok memnunum. Cildim daha iyiye doğru değişti. İlk olarak, gerçekten nemlendirilmiş onu görebiliyorum ve hissedebiliyorum. Yüzüme her zaman dokunuyorum ve şimdi pürüzsüz ve yumuşak ve sivilceye meyilli olmama rağmen gözeneklerim tıkalı değil. İkincisi, yüzümde daha az iltihap var. Yüz maskelerine bağlı olup olmadığından emin değilim ama başka bir şey kullanmadım. Ama dermatolog olmadığımı tekrarlamak istiyorum, bu yüzden hiçbir şey öneremem. Kendi deneyinizi yapmak istiyorsanız, önce bir uzmana danışın.

Sonuç: Kağıt maskeleri kesinlikle kullanmaya devam edeceğim ve hatta haftada 1-2 kez daha güçlü maskeler kullanarak çeşitlendirmeye çalışacağım.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!