100 Gündür Saçını Yıkamıyor, Şimdi Hedefi 150 Gün

100 gun yikanmayan saclar

Hepimiz, saçımızı yıkamanın zaman aldığı konusunda hemfikir miyiz? Ama saçını 100 gün hiç yıkama desek ne düşünürdün?  Emma saçını 100 gündür hiç yıkamıyor ve ona rağmen saçı inanılmaz güzelliğini koruyor. Bu süreçte neler yaşadığını tek tek anlattı.

1.Gün

1.gun

 

@emma__sky

so far I’ve noticed no difference lol

♬ Clay Pigeons – Michael Cera

100 gün saçımı yıkamadım

@emma__sky TikTok hesabını yöneten Emma , 100 gün içinde saçlarını yıkamamaya çalışmasının kendisi için nasıl geçtiğini anlattı.

İnsanlar, saçlarının bu kadar uzun bir süre yıkanmadan yağlı veya kirli görünmemesine şaşırdılar. Temmuzda 100 gün doldu ve saçını yıkadı.

İnsanlar Emmayı Çok Desteklediler

Başlamadan önce, saçlarını yıkamadan ne kadar dayanabileceğini o da bilmiyordu. Ancak yaptığı saç yıkamama eylemi insanlar arasında popüler hale gelince 100 gün dayanmaya gayret etti.

– Yayınladığım ilk videoyu 1,4 milyon kişinin izleyeceğini hiç düşünmemiştim, diyor Emma videolarından birinde.

Pek çok kişi, saçlarının yağlanması veya parlaklığını hemen kaybetmesi nedeniyle birkaç gün bile saçlarını yıkamadan duramayacağını söylüyor.

35.gün

35

 

@emma__sky

Reply to @atmospheric_vibes part 6! I think the curls are starting to lose definition

♬ original sound – Matthew Hall

Saçın görünümü neredeyse hiçbir şeyden etkilenmedi

Ayrıca saçları çok sık yıkamanın iyi olmadığını savunan bir ailede büyüdüğünü söylüyor. Emma’nın saçları kıvırcık ve bu da saçlarını yıkamama ritüeline başlamasını etkilemiş.

– Yıkamazsam ne kadar yağlı olduğunu görmek istedim. Hiç yıkanması gerekmeyebilir mi? En başından beri denemek istememin nedeni buydu.

Emma’nın yıkanmadan hiç kirli görünmeyen kıvırcık ve uzun saçları var ve bukleler şeklini iyi korumuş. Ona göre ilk 100 günde kaybettiği tek şey saçlarının parlaklığı.

100.Gün

100

@emma__sky

Reply to @emma__sky I WASHED MY HAIR!!!

♬ Lazy Sunday – Official Sound Studio

Artık amacı 150 gün yıkamamak

Ancak bu zorluğa o kadar bağlıydı ki, bir süre sonra yeniden başlamaya karar verdi – bu sefer saçını 150 gün yıkamamak hedefi.

Şimdiye kadar, Emma önceki 100 günlük rekorunu çoktan kırdı, ancak 150 gün rekoru olup olmayacağı henüz belli değil.