128 Bin Dolar Karşılığında Yüzünüzün Robotlarda Kullanılmasına İzin Verir Miydiniz?

Abone ol

Evet yanlış duymadınız. Adını vermek istemeyen bir şirket 128.000 dolar karşılığında, ürettikleri robotlar için uygun bir yüz arıyorlar. Uygun yüzün bulunduğu kişiye 128.000 dolar verilecek.

Reklam

Uygun yüz niteliğinde aradıkları özellikler sempatik ve arkadaş canlısı olması. Yaşlılara hizmet ve arkadaşlık edecek olan robotların yüzleri uygun kişiliğe ve yüze sahip bir kişiden alınacak.Şirket bu proje için tam 5 yıldır uğraşıyor.Hala gelişmekte olan şirket gelecek sene için binlerce kullanıma hazır robotlar olacağını söylüyor.

İlanda uygun yüz şekli kriterleri olarak başka bir açıklama bulunmamakta.Henüz başvurular gizli bir şirkete yapılacak.Projeyi geliştirmeye yardımcı olan Londra tabanlı Geomiq şirketi ilerleyen günlerde projeyle ve ilanla ilgili daha fazla bilgi vereceklerini söyledi.

Robotları geliştirmede yardımcı olan Geomiq adlı şirket projeyle ilgili bir yazı yayınladı. Geomiq; yaptıkları projenin detaylarının tasarımcılarla ve yatırımcılarla yapılan gizlilik sözleşmeleri nedeniyle saklı olduğunu bildirdi. Bu nedenle de robotun özelliklerinin halka açıklanacağı süreye kadar beklenmesi gerektiğini ve bu sürecin çok fazla uzun sürmeyeceğine inandıklarını ekledi.

Reklam

İnsanlar halen anonim şirket hakkında sosyal medyada konuşuyor.

Telif hakkı konusunda da oldukça tedirgin olan insanlar; bilinmeyen detaylar yüzünden de şirketin neden GAN sistemini kullanmadan hareket ettiğini merak ediyorlar.

İşin özünde GAN teknolojisi gelişmekte olan bir süreç içerisinde olsa da gerçeğe yakın sahte yüzleri oluşturmak için gayet kullanışlı.

Reklam

Yorum

error: