3-4 Dakikada Siyatik Sinir Ağrısını Yok Edin

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok insan siyatik sinir ağrısının ne kadar nahoş olduğunu bilir. İşin garibi, düzenli yürüyüş , siyatik sinir morbiditesini artıran faktörlerden biri. Ancak bazı iyi haberler de var – siyatik , vakaların % 75’inden fazlasında cerrahi müdahale olmadan iyileştirilebilir . Bunu başarmanın etkili yollarından biri, bazı basit egzersizlerden geçer.

Bright Side, siyatik gidermek için sizinle birkaç teknik paylaşmak istiyor. Size kolaylık sağlamak için, onları 3 etkin sete ayırdık.

Yapılması Gerekenler

Bu sette, uzanırken yapılması gereken tüm egzersizleri topladık. Düz bir yüzeye bir battaniye yerleştirin. Tüm pencereleri ve kapıları kapatın, böylece herhangi bir cereyana maruz kalmazsınız ve odanın soğuk olmadığından emin olun.

1. Egzersiz

egzersiz1

Sırt üstü yatarak, dizlerini bükün. Sağ bacağınızı kaldırın ve sağ bileğinizi sol uyluğunuza yerleştirin. Kollarınızı sol uyluğunuzun arkasına sarın ve vücudunuza doğru çekin. Kafanızı yerden kaldırmayın. En az 30 saniye bu konumda kalın. Egzersizi her bacak üzerinde 2-3 kez tekrarlayın.

Egzersiz 2

egzersiz2

Bir sonraki egzersizi yapmak için sırt üstü yatın ve ellerinizi vücudunuzun yanına koyun. Dizlerinizi bükün ve bacaklarınızı yukarıdaki resimde gösterildiği gibi kaldırın. 5 kez kaldırın ve indirin.

Egzersiz 3

egzersiz3

Setteki son egzersiz için bir tenis topuna ihtiyacınız olacak. Topu alın ve kalçanın altına resimdeki gibi yerleştirin yere yatın. Kalçanızdaki ağrı noktasını bulmak için yavaşça hareket edin. Bulduktan sonra, bedeninizi topun içine gevşeterek 30-60 saniye boyunca oraya dikkatlice bastırabilirsiniz. Topu bu alanda yukarı ve aşağı doğru yuvarlayın. Sonra bir sonraki acı noktasına gidin. Yuvarlanırken omurga bölgesinden uzak durun ve keskin bir ağrı olursa derhal durun. Bu egzersizi 5-10 dakika boyunca günde 1-2 kez tekrarlayın.

Bonus: Siyatik Ağrısını Hafifletmek için ipuçları

Siyatik sinir ağrısını hafifletebilecek sadece egzersizler değil. Siyatik kolaylaştırmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz:

  • Çok ağır nesneleri kaldırmayın
  • Duruşunu izle
  • Yüksek topuklu giymeyin
  • Sağlıklı bir kiloyu korumaya çalışın
  • Kötü alışkanlıklardan vazgeçmek
  • Doğru pozisyonda oturmak
  • Her 20 dakikada bir ayağa kalk
  • Orta sertlikte bir şilte almak daha iyidir

Bu çok yararlı bilgiyi paylaşarak çevrenizdeki insanların faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

3
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!