8.500 Kadın Araştırmaya Katıldı Sakallı Erkek mi Sakalsız Erkek mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceleri sakalları erkekler düzensiz ve pasaklı olarak kabullenilse de,tarihlerdir sakal modası geçmeyen bir kavram. Yıllar sonra bile modasını koruyan sakal kavramı, aynı zamanda kadınları etkilemede de etkili bir yol. Araştırmalar, sakallı erkekler kadınlar tarafından daha çok beğenildiğini gösteriyor.

Sakallarını tıraş eden erkekler, etmeyenlere göre ortalama 3.350 saatlerini banyoda geçiriyorlar. Bu durum sakalın moda olmasının sebeplerinden biri olabilir. Ancak pozitif etkilerinden biri de kadınlar tarafından ilgi görmek olabilir.

neden sakalli erkekler

Evet gerçekler şaşırtıcı olabiliyor fakat kadınlar partnerlerinin sakallı olmasını tercih ediyor.

Avustralya ve Finlandiya üniversitelerinde yapılan araştırmalara göre, kadınların neden sakallı erkekleri tercih edildiği araştırılmış. Araştırmaya 8.500 kadın davet edildi ve hepsine aynı düzenden oluşan fotoğraflar serisi izletildi. Başlardaki fotoğraflarda yüzü temiz ve tıraşlı erkeklerin fotoğrafları gösterildi. Daha sonra biraz tıraşlı erkeklerin fotoğrafları izletildi ve kadınlara hangilerini çekici buldukları soruldu.

sakallı erkekler

Çoğunluktaki kadınların tercihleri sakallı erkekler oldu ve bu erkekle uzun süreli bir ilişki yaşabileceklerini söylediler. Ancak sakalsız erkekler ile yalnızca kısa süreli ilişki yaşayabileceklerini söylediler. Bu araştırmalar gösterdi ki kadınlar sakallı erkekleri kendinden emin ve güçlü olarak nitelendirdiler. Sonuç olarak kadınlar sakallı erkekleri daha çekici  buluyor ve tercih ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!