Aracınızın Anahtarını Alüminyum Folyo ile Neden Sarmalısınız?

aracınızın anahtarını aluminyum folyo ile neden sarmalısınız
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Araç sahibi olanlar dikkat! Sizin de bildiğiniz gibi; eğer otomobiliniz uzaktan kumanda ile açılıp kapanıyorsa otomobilinize bineceğiniz zaman anahtarın elinizde olmasına gerek yok.

Gelişen teknoloji sayesinde artık insanlar otomobillerinin kapısını açacağı zaman anahtara gerek duymuyor. Çoğunlukla gelişen teknolojinin beraberinde getirdiği dezavantajlarından bahsederiz. Bu durumda da değişen bir şey yok!

alüminyum folyo araba anahtarı

Otomobil hırsızları, gelişen bu teknolojiden faydalanmayı ihmal etmedi.

Amacınız sizi bu konuda bilgilendirmek çünkü bin bir emekle aldığınız otomobili araba hırsızlarına kaptırmak istemiyorsunuz. O halde okumaya devam edin…

hırsızlığa karşı dikkat

Kullandığınız teknolojiyi tanımakta yarar var. Otomobilinizin anahtarının içerisinde bulunan çipe tanımlanmış kodlar sayesinde kumanda kullanmadan otomobilinizin kontrolünü sağlayabiliyorsunuz. Bu sistem iki taraflı çalışır. Yani; anahtarın içerisine yazılan kodların eşleşeceği kodlar da otomobilinizin beyninde mevcuttur.

Anahtarsız kontrolü sağlamak için otomobiliniz ile aranızdaki mesafenin 30 cm olması gerekir. Eğer otomobilinizi özel bir garajda muhafaza etmiyorsanız; otomobil hırsızları aracınıza giden sinyalleri manipüle ederek otomobilinizi açabilir.

Böylelikle, araca bindikten sonra anahtarsız aracı çalıştırıp dilediği gibi götürebilirler. Sonrasında da aracınızı başka bir anahtar ile eşleyerek kolay bir kullanım yolu buluyorlar.

Otomobilinizi nasıl korursunuz?

polisler uyarıyor

Alman şirketlerinden olan ADAC, anahtarsız kontrol sisteminin zayıf yönlerini görmek ve önüne geçebilmek için bir takım testler yaptı.

Birbirinden farklı 22 otomobil firmasının arabalarını deneyen araştırmacılar, deney sırasında anahtarın alüminyum folyo ile sarıldığı takdirde sinyallerin otomobile iletilemediğini fark etti.

Yani; otomobilinizin anahtarını alüminyum folyoya sararsanız hırsızlığın önüne geçmiş olursunuz!

önlem almayı unutmayın

Deneyin ve kendinizi korumaya alın. Aşağıdan görüş bildirmeyi unutmayın.

Bu arada araç kullanırken emniyet kemerinizi takmayı ihmal etmeyin sevgili dostlar.

İyi sürüşler…

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    ÇOK FAYDALI BİLGİLER VERİLİYOR
    🤔
    TEŞEKKÜRLER 🌺

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!