Bu Yağdan Uzak Durun!

Agresif reklamlar ve kar etmek uğruna insanların sağlığını zerre umursamayan şirketler bizlere zararlı ürünleri sanki çok faydalı bir ürünmüş gibi bizlere sunmaya devam ediyor.

Soya fasulyeleri, bilim insanları tarafından yapılan sayısız deney tarafından zararlı bir ürün olarak kanıtlandı ancak hala diyet endüstrisi insanların sağlığını bozma pahasına bu ürünleri pazarlamaya devam ediyor.

Soya fasulyesinin özellikle en zararlı olan kısmı yağıdır. Uzmanlara göre soya yağı en zararlılarından biri. Sindirim sistemimize zararlı olan bu ürün sebebiyle vücudumuz steroid hormonu üretiyor ve Alzheimer hastalığı riskini arttırıyor, çocuklarda erken ergenlik başlamasına sebep oluyor ve cinsel hormonları düzensizleştiriyor.

Ayrıca soya fasulyelerinin genetiği değiştirilerek yapısıyla oynandığını hepimiz biliyoruz. Bu onları çok daha zararlı hale getiriyor. Piyasada genetiği değiştirilmemiş oya fasulyesi bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Bir diğer soya ürünü de soya sütü. Özellikle vejetaryen beslenmeyi tercih eden insanlar tarafından kullanılan bu ürün hem çocuklarda gelişimi geriletiyor hem de sindirim zorluklarına yol açıyor.

Umarız uyarılarımızı dikkate alırsınız ve çeşitli kaynaklardan bizi doğrulayarak soya tüketimine son verirsiniz.

Yorumlar

Bizi takip et

Bir insan, bir bilgi ile bambaşka bir insan olabilir.