Normal Halinizden Daha Uzun ve İnce Görünmenizi Sağlayacak Püf Noktalar

normal halinizden daha uzun ve ince gorunmenizi saglayacak puf noktalar

Tarz sahibi olmayı istemeyen kimse yoktur. Ama maalesef bazı moda trendleri, boyu kısa olan insanlar için pek uyumlu olmuyor. Mesela bir mankenin üzerindeki elbise, kısa boylu bir insanın üzerinde aynı etkiyi yaratmayabiliyor.

Bu nedenle, kısa boy sorununu ortadan kaldırmak için sizlerin daha uzun ve daha ince görünmenizi sağlayacak beş basit yol hazırladık.

1- Doğru Ayakkabı ve Aksesuarları Seçtin

uzunboy

Daha uzun boylu görünmenin en kolay yolu yüksek topuklu ayakkabı kullanmaktır. Ayrıca ayakkabınızın rengi de çok önemlidir. Mesela Giydiğiniz elbiseyle zıt renkli ayakkabı bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlarken, siyah ayakkabılar, özellikle bağcıklı olanlar bacaklarınızın daha kısa görünmesini sağlar.

Resimdeki örnekte olduğu gibi, boynunuzu daha kalın gösteren gerdanlık gibi aksesuarları takmamanız gerekir.

2- Çizgili Kıyafetlere Dikkat Edin

uzunboy2

Bu örnekten, günümüzde moda olan çizgili kıyafetleri düşünmeden giymemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Çizgili bir üst ile diz boyu çizgili eteğin yanlış kombinasyonu sizi daha kısa gösterir. Bunun aksine, çizgili kıyafetinizin altına siyah midi bir etek, daha uzun görünmenizi sağlayacaktır.

3- Boyunuza Göre Kot Pantolon ve Çanta Seçin

uzunboy3

Boyunuz kısaysa ve kısaltılmış kot pantolon giyiyorsanız, sizi daha da kısa gösterebilir. Bu tür kotları yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte giyin. Ayrıca yüksek bel kotlar da uzun görünmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, pantolon şeritleri bacaklarınızı uzun gösterecektir.

Özellikle çantanızın boyutuna dikkat edin. Minyon kadınlar için en iyi seçenek, genişliği 25 santimetreden fazla olmayan küçük bir çantadır.

4- Kalem Etek Giyinmeye Özen Gösterin

uzunboy4

Özellikle kalem etekler sizi çok daha ince ve uzun gösterirler. Kısa bir üstünüz yoksa, beyaz gömlek veya bluz size yardımcı olacaktır. Bize göre üstünüze giydiğiniz kıyafet, eteğin içine sokulmalı. Bu sizi büyük ölçüde ince gösterecektir.

5- Bol Paça Palazzo Pantolonu Deneyin

uzunboy5

Palazzo pantolonlar, bacaklarınızı daha uzun hale getirir ve daha uzun görünmenizi sağlar. Ayrıca yüksek topuklu veya platform ayakkabıları gizlemenin harika bir yoludur.

Kombin yaparken tek tonlu kıyafetleri seçmeye özen gösterin. Üzerinize giyinmek için bir kazak veya bluz seçtiyseniz, ince bir kemer takabilir veya bizim örneğimizde olduğu gibi pantolonun içine sokabilirsiniz. Bu numara üst ve alt vücut oranlarınızı koruyacak, aynı zamanda bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Yöntemlerimizi beğendiniz mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.