O Parmağınıza Üflediğinizde Vücudunuz Kendini Yeniliyor

üflemek

Uzmanlar son zamanlarda aradığımız şifayı kendi vücudumuzda bulabileceğimizi ispatlamış durumdalar. Bu durum tıp dünyasını şaşırtsa da bilim bu yolları destekliyor. Bu durumda önemli olan vücudumuzdaki bazı uyarıcıları bilip ağrılarımızı azaltmak için kullanabilmemiz…

parmak ucunu uflemek ne ise yarar

Bu yöntemler, günlük hayatta hepimizin temel problemi olan stresi azaltmada da oldukça faydalı. Kendi vücudumuzu uyararak yorgunluk, kıl problemi ve ağrılara çözüm bulabiliriz.

İşte bütün bunlar için bu yazımızda size birkaç ipucundan bahsedeceğiz.

Boğaz Ağrısı için:

bogaz agrisi

Hemen hemen hepimiz boğaz ağrısı çektiğimizde ilk olarak çayla tedaviye başlıyoruz. Ancak bunun daha farklı ve kolay bir yolu var! Eğer boğazınızdaki kaşıntı hissederseniz sadece KULAĞINIZI çizmeyin! Kulakta boğazla doğrudan bağlı olan kaslar ve sinirler vardır.

İğne Korkusu için:

igne korkusu

Küçükken iğne yapılacağı için doktora gitmekten kaçtığımızı hatırlıyoruz değil mi? Maalesef iğne korkusu çoğu insan için çocuklukta kalmıyor ve yetişkin bireylerin bile hala iğne olmaktan korktuğuna şahit oluyoruz. Bu korkuyu hissetmeden önce biraz öksürün ve neler olacağını görün!

Kendinizi rahatlatmak için:

Hayatımızın artık her yerinde olan stres ve gerginlik gibi problemlerin üstesinden gelmek için yapacağınız şey çok kolay; sadece nefesini tutun! Bir başka yol olarak yüzünüzü buz gibi suyla yıkayıp kendinizi yatıştırabilirsiniz.

Baş Ağrıları için:

bas agrisi icin

Baş ağrısı çok sık karşılaştığımız bir problem. Başımız her ağrıdığında bir ağrı kesiciye baivurmak ne kadar doğru bilmiyoruz. Siz en iyisi bizi dinleyin ve ağrı kesici içmeden önce baş parmağınızla işaret parmağınız arasındaki bölgeye 5 dakika masaj yapın. Bu bölge başımıza doğru kan akışını artırır. Dolayısıyla sonucu kısa sürede farkedeceksiniz.

Sinirleri sakinleştirmek için:

parmak uflemek stres icin

Bağırsaktaki endişeyi gidermek için ise oldukça basit bir yöntem var. Baş parmağınızı üfleyin ve sinirlerinizi sakinleştirin. Bu işlem vücudunuzdaki tüm sinir sisteminin sıfırlanmasını sağlayacak ve dinginlik hissedeceksiniz.

Burun Tıkanıklığı için:

kaslariniza masaj

Kaşlarınızı işaret parmaklarınızla itin ve sinüslerinizi rahatlatın. Bu işlem esnasında dilinizi ağzınızın üst tarafına doğru ittirerek bastırın. Bu işlemi 5 dakika boyunca tekrarlayın.

Cilt Yanıkları için:

iz olan bolgeye bastirin

Parmak uçlarınızı yanan bölgeye hafifçe masaj yapın ve izlerin görünebilirliğini azaltın.