Bağ Ağrısı İle Eve Gelen Çocuk

elis o3

Genellikle çocuklar sık sık hastalıklardan dolayı şikayet ederler. Biraz dinlenmeleri ve bir takım ilaçlarında yardımıyla kendilerini toplayarak sağlıklarına kavuşurlar.

elis2

İngilterede yaşayan Ellis Artist bir gün okuldan eve geldiğinde baş ağrısı vardı. Annesi karınını doyurarak ona ağrı kesici verdi. Dinlenerek rahatlamasını sağladı.

Henüz 6 yaşında olan Ellis annesinin verdiği ağrı kesici ile biraz rahatladı ve uyuyakaldı. Ancak daha sonra acı içinde çığlık atarak uyandı.

Ellis’in teyzesi olan Nicola Bicknell The Sun’ a verdiği röportajda “Gece yarısı baş ve boynundaki acıdan dolayı uyandı ve kustu ” dedi.

Ailesi ertesi gün onu okula göndermedi ve büyük annesinin yanına bıraktı. Sağık durumunun daha da kötüleşmesi üzerine doktora götürdü.

İki saat kadar sonra hastaneye kaldırılan Ellis komaya girdi.

Doktorlar bilinç dışı viral menenjit teşhisi koydu.

Yapılan bir takım tetkikler sonrası doktorlar Ellis’in beyninde şişlik olduğunu gördü. Ardından komaya girdi. Beynindeki şişlik omurgasına kadar indi.

Ailesine viral veya bakteriyel enfeksiyon geçirmesinin ardından hastalığın yayılarak, beyin ve omiriğini etkilendiğini söylediler.

“Bu rahatsızlığın onda ne gibi sorunlara neden olabileceğini bilmiyorlar. İnsanlar bu virüse yakalandıktan sonra ne gibi değişiklikler olduğunu anlıyorlar ”dedi.

“O daha altı yaşında bir delikanlı”

“ Şimdi kendi başına nefes alabiliyor, ancak şişliğe bağlı olarak küçük nöbetler geçiriyor.Ellis enerjik, mutlu bir çocuk. Bradford City futbol kulübünü seven sıradan altı yaşında bir delikanlı.”

Ellis’in bu rahatsızlıktan kurtulmasını diliyoruz.