Boğaz Ağrısı, Grip Ve Sinüs Enfeksiyonlarına Karşı En Etkilisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antibiyotikler, streptokok boğaz ağrısı, grip ve sinüs enfeksiyonları gibi bakteriyel enfeksiyonlara karşı savaşmak için özel olarak üretilmiştir.

Ancak, birçok doktorun hastalarına bilgi vermekten kaçındığı tek bir doğal ilaç vardır, o da keklik otu yağıdır.

Keklik otu, nane ailesinin üyesi olan bir bitkidir. Soğuk algınlığı, mide ağrıları ve hazımsızlık tedavisinde 2,500 yılı aşkın süredir bu bitki kullanılmaktadır. Streptokok boğaz ağrısı, grip ve sinüs enfeksiyonlarından muzdarip olanlar için, keklik çayı oldukça faydalı olabilir.

Keklikotunda bulunan şifalı bileşiğe karvakrol adı verilir. İtalya’daki Messina Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne göre, karvakrol, patojenik mantarlar, bozulma ve bakterilerle savaşmaya karşı bir araç olarak ortaya çıkmıştır.

PubMed’e göre, karvakrol üzerinde 800’den fazla tıbbi çalışma vardır ve bu çalışmalar virüsleri, enflamasyonu, bakteriyel enfeksiyonları ve daha birçok şeyi azaltabildiği keşfedilmiştir.

Ayrıca, beş kötü bakteri türüne karşı, keklik otunun antibakteriyel aktivitesini değerlendirmek amacıyla, Tıbbi Gıda Dergisi’nde bir çalışma yayınlanmıştır.

Araştırmacılar, keklik yağının, beş zararlı bakteri türüne karşı antibakteriyel özellikler gösterdiğini bulmuşlardır. Araştırmalardaki en yüksek aktivite E-coli çıkmıştır ve bu da gıda zehirlenmesi durumunda kullanılabileceği düşünülür.

Health News Daily Üniversitesi’ne göre, keklikotu ve uçucu yağlar olan timol ve karvakrolün antiviral ve antibakteriyel özellikler içerdiği belirtilmiştir. Aslında bu özellikler, mideyi sakinleştirmeye ve kan akışına uyararak hazımsızlığa yardımcı olma yeteneğine sahiptir.

Bu nedenle, grip belirtileri olan insanlar keklikotu çayından yararlanabilir. Aynı zamanda, bulantı, kusma ve ishali azaltmaya da yardımcı olabilir. Grip için de iyi bir tedavidir çünkü terlemeyi teşvik ettiği için, ateşi düşürmeye yardımcı olabilir.

Keklikotu Yağının Diğer Faydaları:  Grip, streptokok boğaz ağrısı ve diğer bakteriyel enfeksiyonlarla mücadele eden bir şeydir, fakat keklikotu ile kanseri önlemek tamamen farklı bir savaştır. Peki bu mümkün mü?

Deneysel Biyoloji Amerikan Toplumları Federasyonu’nda yayınlanan bir çalışmaya göre, bu mümkün olabilir. Long Island Üniversitesi’nden Arnold & Marie Schwartz Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Koleji’nde baş araştırmacı ve Farmakoloji profesörü olan Supriya Bavadekar, ekibinin bu ilacın farklı varyasyonlarını kullandığını söyledi.

Bavadekar, ilacın üç farklı zaman diliminde denendiğini ekledi, 24 saat, 48 saat ve 96 saat. Bu ilaç neredeyse %100 inhibisyon üretti. Bavadekar’ın ekibi hala karvakrol üzerinde testler yapıyor, ancak yeni sonuçlar son derece güçlü bir antikanser etken olduğunu gösteriyor.

Sinüs Enfeksiyonu / Streptokok Boğaz Ağrısı: Keklikotu yağı ile gripten nasıl kurtulabileceğinizden bahsettik, ancak soğuk veya streptoloğun tedavisine nasıl yardımcı olabileceğine dair birşey anlatmadık. Temel Rehber’in yazarı olan Roberta Wilson’a göre, keklik yağı kolay nefes almanızı sağlar, boğaz ağrısını hafifletebilir ve hatta öksürüğü kesebilir.

Keklik Çayı: Bu yazı sırasında keklikotu çayından birkaç kez bahsettik, şimdi size nasıl yapılacağını anlatacağız. Üç çay kaşığı taze keklikotunu 5-10 dakika boyunca bir bardak kaynar su içine bırakın. Keklik çayı biraz acı olabilir, eğer isterseniz, çaya şeker koyma seçeneğine sahipsiniz.

Aşağıdaki yorum bölümünde deneyimlerinizi bizimle paylaşın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!