Bu Bitki Mide Sorunlarının Hepsini Çözüyor

mide sorunlari

Bahsettiğimiz bitki tabii ki de nilüferden başkası değil. Su altında büyüyebilen ve sayısız fazlası Asyalı insanlar tarafından yüzyıllardır kullanılan bu bitkinin tadı açıkçası deniz kestanesini andırıyor.

nilüfer bitkisi

Mide problemlerinden kurtulmak ve kanser riskini azaltmak istiyorsanız siz de bu bitkiyi tüketerek işe başlayabilirsiniz.

Çin geleneksel tıp yöntemleri arasında, nilüferin kullanım alanı oldukça yaygındır. İç organ kanamalarından, menstüral döngü tedavilerine, bağırsak sorunlarından, akciğer sorunlarına kadar birçok yerde kullanılıyor.

Fiziksel faydalarının yanında mental sağlığınıza da iyi geliyor. Zihninizi rahatlatan ve stresi azalttığı biliniyor hatta Sinüziti tamamen tedavi ettiği bile söyleniyor.

En iyi nilüferi nasıl seçeriz?

nilüfer bitkisi 2

Bitkinin tamamını tüketebilirsiniz ancak en faydalı kısmı köküdür. Bu sebeple kökü satın alırken dikkat etmeniz gereken yumuşak bölümleri olmaması, dışının sert içinin ise sulu kalmış olması bitkinin oldukça sağlıklı olduğunu gösterir.

Bunu da okuyun: Sarımsağın Bitkiden İbaret Olmadığını Gösteren Farklı Kullanım Alanları

Nilüfer kökünü tüketmeden önce, kökün sonlarını kesin ve derisini ayırın. Uzunlamasına ince ince doğrayın ve suyunu çıkartın.

Güzel temizlediğinize emin olun çünkü aksi halde kanallar kirli kalacaktır.

Siz nasıl tedavi yöntemleri uyguluyorsunuz? Nilüfer kökü tedavimizi denediniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!