Bu İpuçları Sayesinde 40 Yaşından Sonra Kilo Vermek Artık Kolay!

40 yasindan sonra kilo verme

40 yaşından sonra kilo vermek zor gelebilir! Yaşı 40’ı geçen herkesin ortak problemlerinden biri muhtemelen istenmeyen kilo alımı. Yaşlandıkça vücudunuz yumuşar ve nerden geldiğini bilmediğiniz kilolar almaya başlarsınız. Eğer 40 yaş üzeriyseniz ve kilo vermek istiyorsanız okumaya devam edin!

metabolizma

40 yaşından sonra kilo vermek zor olabilir, ancak imkansız değil!

Metabolizma

Kıyafetleriniz aniden küçüldü ve istenmeyen bölgelerde yağlar mı birikti? Kırk yaşına gelmiş ya da daha büyük olan çoğu insan kilo alımının nedeninin yavaşlayan metabolizma ve hareketsizlik olduğunu bilir. Kadınlar için ise ek bir neden var; hormonlar! Kilo alımı genellikle menopozdan önce başlar. Yağ / kas oranında değişmeler görülür ve bu genelde istenmeyen şekildedir. Eğer daha az kasınız varsa, daha az yağ yakarsınız.

Pes etmeyin

pes etmeyin

Yaşlandıkça kilo vermek zorlaşır. Fakat bu tamamen pes etmeniz anlamına gelmez! İstenmeyen kilolardan kurtulmanız için uygulayabileceğiniz birkaç ipucu var. Bunlar sayesinde yavaş yavaş kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

40 yaşından sonra kilo vermek

40 yas ust

40 yaşından sonra kilo vermek nasıl kolaylaşır? İpuçları size yardımcı olabilir!

Şok diyeti durdurun: Şok diyet daha fazla kilo alınmasına neden olur ve bu yo-yo etkisi sağlığınız için kötüdür.Vermek istediğiniz kiloları sağlıklı ve güvenli bir şekilde vermelisiniz. Bunu uzun vadede sürdürülebilir bir halde yapmalısınız.

Küçük adımlarla ilerleyin: Tükettiğiniz yiyeceklerin miktarını aniden sınırlarsanız vücudunuz “hayatta kalma moduna” girer. Bu da tükettiğiniz bütün besinlerin enerji olarak yakılmasından ziyade yağ olarak depolanmasına neden olur. Haftalık 700 kalori vermek istiyorsanız, 200 kalori daha az tüketmeye başlamalısınız.

Kaslarınızı geliştirin: Kas oranınız arttıkça, dinlediğiniz zaman da bile yağ yakımınız artar. Egzersiz yapmak için spor salonuna gidebilirsiniz. Kardiyonun önemi de unutulmamalı fakat uzun sürede güçlenmeniz de gerekli.

yesil cay

Yeşil çay için: Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırır ve doğal bir yağ yakıcıdır. Ayrıca, nem seviyenizi de dengeler.