Fit Bir Vücuda Sahip Olayım Derken Sağlığınızdan Olmayın!

Kilo vermeye çalışan insanlar için en kolay yollardan biri zayıflama haplarıdır. Haliyle kim diyetle sporla uğraşmadan kilo vermek istemez ki? Fakat hepimize cazip gelen bu kilo verme yöntemi vücudumuz için oldukça tehlikelidir. Bu hapları kullanmadan önce uygun bir araştırma yapmalısınız aksi takdirde bu haplar size sadece zarar verecektir.

Reklam

Zayıflama hapları düzgün kullanıldığı zaman tamamen sağlıklı bir yaşamı destekler. Bu yazımızda size zayıflama haplarıyla ilgili dikkat etmeniz gereken tehlikeleri konu aldık.

1. Karaciğerde Hasar:

Son yıllarda dünya üzerinde birçok insan kilo problemi yaşıyor. Bazı insanlar için diyet ve egzersiz gibi yollar yeterli olurken, bazı insanlar bunlardan sonuç alamayıp zayıflama haplarına başvuruyor. Ancak masum görünen bu haplar karaciğerimiz için ciddi tehdit oluşturuyor.

2. Böbrekte Oluşan Problemler:

Böbreklerimiz bu haplardan kötü etkilenen başka bir organ grubu. Uzmanlara göre zayıflama hapları böbreklerde derin hasarlar oluştururken böbrek yetmezliğine kadar probleme yol açıyor.

3. Uykusuzluk:

Zayıflama haplarının içinde bulunan bazı bileşenler uykusuzluğa yol açar. Bu da doğrudan uykusuzluk çekmenize neden olur.

4. Yüksek tansiyon

Dünyanın en büyük tıp kurumlarından biri olan Mayo Clinic’e göre oldukça yaygın olarak kullanılan bir zayıflama hapı yüksek kan basıncına neden olarak birçok kullanıcının hayatını tehlikeye atmıştır. Bu haplar Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından yasaklanmıştır.

5. İshal:

Eğer kullandığınız yağ yakıcı hapların ishal gibi yan etkileri varsa bu durumu ciddiye almalısınız. Bu tür ilaçların ishale neden olduğu uzmanlar tarafından bilinmektedir. Birkaç günden fazla süren ishal vücutta ciddi su kaybına neden olur bu da dehidrasyon ve elektrolit kaybı yaratır. Eğer böyle bir yan etkiye maruz kaldıysanız doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

6. Rektal kanama:

Zayıflama haplarını tavsiye edilen dozajdan fazla kullanmak rektal kanamaya neden olabilir. Rektal kanamanın doğrudan sebep olduğu hastalıklardan korunmak için uzun süreli kullanımdan kaçınmalısınız.

7. Artan kalp atış hızı:

Bu ilaçların diğer yan etkisi ise artan kalp atış hızıdır. İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) başkanı Danny Lee-Frost “Henüz bilmediğiniz kalp probleriniz varsa bu tür ilaçlar size bunu yakın zamanda gösterecektir.” demiştir.

8. Baş ağrısı:

Eğer Iorcaserin ve Contrave kullanıyorsanız Çektiğiniz baş ağrısını hafife almayın. Bu direkt olarak hapların yan etkisi olarak tanımlanır ve doktorunuza danışmak en doğru seçim olacaktır.

Zayıflama hapları kesin çözüm gibi görünsede ileride başınıza daha büyük sağlık problemleri açacaktır. Siz en iyisi güzel bir diyet programı ve egzersizle kilo vermeyi deneyin ve sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Reklam

Yorumlar

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

error: