Bu Resimlerde Gördüğünüz İlk Şey Kişiliğinizi Belirleyecek

kapak resmi 2

Mürekkep lekeleri ile ünlü testlerin yaratıcısı Hermann Rorschach’a göre, bir kişinin resimde gördüğü şeyler karakterine ve kişiliğine göre belirlenir. Soyut resimler, insanların zihninde meydana gelen olaylara işaret eder ve kişiliğinin bazı gizli özelliklerini ortaya çıkarır.

Birazdan yapacağın testlerde kendin hakkında yeni ve ilginç bir şeyler öğreneceksin. Tek yapman gereken resimlere bakmak. İlk gördüğün şeyin ne anlama geldiğini hemen aşağıdan okuyabilirsin.

İşte sizin için hazırladığımız görsel testler…

1.

1

Dudaklar: Her şeyi olduğu gibi alır ve gerçek değerlerine göre yargılarsın. Çevrendeki şeyleri değiştirmeye, deşifre etmeye veya onların altında bir şey aramaya çalışmazsın.

Ağaçlar: Diğer insanlara göre ileriye bakan hırslı birisin. Dahası, özünde mükemmeliyetçisin ve her durumda en iyisini arıyorsun.

Kökler: Her zaman bir durumu iyileştirmeye veya değiştirmeye çalışan son derece ilerici (düzen değişikliğinden yana olan kimse) bir insansın.

2.

2

Timsah: Doğası gereği ayrıntılara takılmayan bir yapın var. Dahası, risk almayı sevmeyen pratik bir insansın.

Tekne: Ayrıntıları ve detayları seviyorsun. Kalabalığın arasından sıyrılmayı, yaratıcı ve benzersiz bir insan olmayı tercih ediyorsun.

3.

3

Yüzler: Ayrıntılara bakmayı seviyorsun. Sorunlarla baş başa kaldığında her zaman temkinli davranırsın.

Şamdan: Bir soruna yaklaşmadan ve onu çözmeye başlamadan önce daima bilgi toplar ve durumu derinlemesine incelersin.

4.

4

Uçurum: Çevrendeki değişikliklere ve bulunduğun ortama kolayca adapte olan iyimser birisin. Kafanda binlerce yeni fikir var. İnsanlarla hızlı bir şekilde iletişim kurabiliyorsun.

Kedi: İstikrarı seven bir insansın. Psikolojik ve duygusal dengeyi güzel sağlıyorsun. Bunun yanı sıra, her zaman sözünü tutan sorumluluk sahibi bir kişiliğe sahipsin.

Yüz: Dünyayı yeni açılımlar ve başarılarla dolu bir yer olarak gören son derece yaratıcı bir insansın. Sezgi, bilgelik, mutluluk ve bitmek bilmeyen merakın senin en önemli özelliklerinden birkaçı. Mükemmel bir zevke sahipsin.

5.

5

Çift: İlişkiler söz konusu olduğunda ciddileşiyorsun. Aklında sürekli hayatında büyük önem taşıyan sevdiklerin var.

Patlama: Biraz dalgınsın ve sonucunun ne olacağını bilmediğin bir işe girmekten kaçınıyorsun. Bazen kendinle bile çatışmalar yaşayabilirsin.

Bu test senin için faydalı olduysa aşağıya bir yorum bırakmayı ve arkadaşlarınla paylaşmayı unutma. 🙂