Bu Yöntemle 30 Günde Sivilcelerden Kurtulan Kadın

bu yöntemle 30 günde sivilcelerden kurtulan kadın

Sivilcelerini doğal bir yöntemle 30 günde temizleyen kadının yöntemi şu an binlerce insana yardımcı oluyor.

Temiz bir cilt, birçok insanın ne pahasına olursa olsun ulaşmak istediği bir hedeftir çünkü sivilce ve eşit olmayan cilt rengi hayatı karmaşıklaştırabilir. Pahalı ilaçlar ve kozmetik ürünler, ağrılı prosedürler, katı diyetler – bunların hepsi sivilce ile savaşta mubahtır.

Los Angeles modeli Brianna Lopez, sivilcelerini doğal besin mağazasından aldığı ürünlerle tedavi etti. Brianna öncesi ve sonrası fotoğrafını ve cilt bakımı rutinini paylaştı. Beklenildiği üzere, paylaşımı kısa sürede viral oldu. Brianna’ya göre, cildinin durumu bir aydan az bir sürede önemli ölçüde gelişti.

Bilge Cafe, Brianna’nın başarısından çok ilham aldı ve sizlerle paylaşmak istiyor.

Öncesi ve Sonrası

View this post on Instagram

{{ I didn't expect this many people to respond to this post. I want to help everyone asking what I use and I will make a short video later today explaining what i do. I have a final in like an hour so I'm just tying to study right now. My skin isn't perfect. But it has come along way and I want to share the progress with everyone}} I just wanted to make a little post about skin because I've struggled with mine so much, and i really feel like I need to stop pretending like i haven't. Especially in the industry I am trying to get into, it can be very deceiving about body image and skin. This is my skin at its worst on the lefts and now on the right. This was a hard time and I was very bothered by it. Didn't want to leave my room or even have my own parents look at me. I still have scarring left which I am working with a doctor to fix because to be a model you basically need to be "perfect". Which no one is and I am not claiming to be perfect at all. There are worse things that can happen to you in life than acne. But getting acne takes a really big toll on your life. I'm willing to answer any questions anyone might have. Just needed to get this out there because it is apart of who I am and my story. ( this was really hard to do so please don't say anything mean 🙃)

A post shared by Bri (@briannagabrielaa) on

“Benim için çok zor zamanlardı, bazı zamanlar ailem dahil kimseyi görmek istemediğim için kendimi odama kilitliyordum.” diyor Brianna. Daha kötü şeyler var ancak sivilce bile bir insanın hayatını katlanılmaz yapabilir. Bu yüzden Brianna kendi cilt problemleriyle nasıl başa çıktığını paylaşmaya karar verdi.

Yağ Temizleme Yöntemi

yağ temizleme yöntemi

Cilt bakım rutininin ilk aşaması temizleme. Brianna bunun için Jojoba yağı kullanıyor. Yağı cildine masaj yaparak uyguluyor ve ılık bir havluyla yağı temizliyor. Bu aşamayı iki kez uyguluyor.

Yüz Maskesi Uygulama

yüz maskesi uygulama

Daha sonra yüz maskesi uyguluyor. Brianna 2 çay kaşığı saf bal ile yarımşar çay kaşığı zerdeçal ve tarçını karıştırıyor ve karışımı yüzüne uyguladıktan sonra 1 saat boyunca yüzünde bekletiyor.

yüz maskesi uygulama

Bazen cilt üzerinde yatıştırıcı etkisi olan bir kükürt maskesi veya bir bentonit kil maskesi kullanıyor. Brianna bu maskelerden herhangi birini (ballı karışım da dahil) sadece makyaj yapmayı ya da pudra sürmeyi planladığı günlerde uyguluyor.

Bunu da okuyun: 10 Adımda 15 Yaş Gençleştiren Yöntem

Nemlendirme

nemlendirme

Bir sonraki adım nemlendirme. Brianna, kuşburnu ve havuç yağından elde edilen pürüzsüzleştirici nem serumunu kullanıyor ve ona birkaç damla lavanta esansiyel yağı ekliyor. Serumu nemli cilde hafifçe sürerek uyguluyor ve bu ürünleri sadece makyaj yapmayı planladığı günde kullanıyor.

Sivilce İzlerine Karşı Savaş

sivilce izlerine karşı

Brienna ham karite  yağını (shea butter) sivilce lekelerine yatmadan önce uyguluyor. Asla bu adımı aksatmayan Brianna makyaj yapsın ya da yapmasın bu adımı cilt bakım rutininin ilk aşaması olarak uyguluyor.

Bitki Bazlı Takviye Alımı

bitki bazlı takviye

Cilt bakım rutininin son aşaması, zerdeçal, meryemanadikeni, varek, geyikdikeni, nim yaprakları gibi bitki bazlı takviyeler alımıdır. Brianna bu takviyeleri almadan önce mutlaka doktorunuzla görüşmenizi ve bir alerji testi yaptırmanızı tavsiye ediyor.

Birkaç Kelime Daha

Brianna sadece doğal içerikleri olan ürünler kullanıyor ve 1 haftalık bir cilt bakım rutininden sonra cildinde gözle görülür bir değişim gördüğünü söylüyor. Bununla birlikte, sadece 2 ay sonra, Brianna’nın cildi neredeyse mükemmel bir hal aldı. Yukarıda bahsettiğimiz ürünlere ek olarak, Brianna her gün yüzüne güneş kremi uyguluyor ve bazı zamanlar da sivilce izlerini tedavi etmek için kremler kullanıyor.

Siz de cilt problemleri yaşayan insanlara yardımcı olacak herhangi bir yöntem biliyor musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 😊

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-health/a-woman-cleared-her-acne-with-natural-products-in-30-days-and-her-method-now-helps-thousands-of-people-484260/