Her Kadının Çantasında Bulunması Gereken 7 Şey

cantada bulunmasi gerekenler

Kötü bir şey olabileceğini düşünmeye meyilliyiz, ancak en kötü anda bizi kurtaracak tedbiri alıyor muyuz? Gerektiğinde hayatta kalma araçları olarak kullanılabilecek basit günlük nesneleri kadınlar olarak her zaman yanımızda taşımalıyız.

Her kadının mutlaka çantasında bulunması gereken 7 şeyi sıraladık. Ama, umarız bu ipuçlarını asla kullanmak zorunda kalmazsınız.

1. Tuz

tuz

Tuz, yemeğin tadını güzelleştirmesinin yanı sıra koruyucu bir araç olarak da kullanılabilir. Saldıran bir hayvanın veya daha spesifik olarak bir köpeğin yüzüne, tuz atarsanız tuz hayvanı anlık olarak uyuşuk hale getirecektir, bu da size kaçmanız için zaman kazandıracaktır.

2. Sahte bir cüzdan

cuzdan

Soyulurken dikkat dağıtmak için kullanılabilir. Kaçarken, hırsızın sahte cüzdanı alıp oyalanması için sahte bir cüzdan atın. Bu sayede önemli belgelerinizi veya paranızı kaybetmezsiniz ve saldırıdan güvenli bir şekilde kaçabilirsiniz.

3. Bir kol saati (mümkünse akıllı)

kol saati

Avucunuzun içine, orta boğumlarınıza yerleştirilen bir kol saati, hızla kaçmanız gerektiğinde kullanılabilecek etkili bir araçtır. Bunun dışında akıllı saatler, kalp rahatsızlığınız olduğunda veya aniden yere düştüğünüzde hayat kurtarıcı olabilir. Örneğin doktorunuza akıllı saatin topladığı verileri kullanabileceği hale getirirseniz acil bir durumda size yardımcı olabilir.

4. Bir saç fırçası

sac fircasi

Muhtemelen çantanızda zaten bir saç fırçası vardır, ancak kullanışlı bir bakım aracı olmasının yanı sıra, kendinizi korumanıza yardımcı olabilir. Yüzü hedefleyen bir suçluya saldırmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, paranızı ve önemli belgelerinizi saklamak için kullanabilirsiniz. Birçok saç fırçası modelinin sökülmesi kolaydır ve bir gün size yardımcı olabileceğini düşündüğünüz şeyleri gizleyebilir. Ve eğer biri çantanızı karıştırırsa, emin olun saç fırçasını asla almaz.

5. Diş ipi

dis ipi

Diş haricinde birçok potansiyel kullanımı vardır. Bandajları sabitlemek, yiyecekleri kesmek, acil durumda ayakkabı bağı yapmak, balık yakalamak gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz. Günlük yaşamda çok küçük ve kullanışlı olsa da, kendinizi tehlikede bulursanız ne kadar potansiyel kullanıma sahip olabileceğini asla bilemezsiniz.

6. Kilitli torbalar

klitli torba

Kilitli poşetler fazla yer kaplamaz ve değerli eşyalarınızı sudan koruyabilir. Bir telefonun su geçirmez bir şeyde saklanmasının insanların hayatını kurtardığı durumlar olmuştur. Ayrıca, yeniden kullanılabilir su şişeniz şeffaf değilse, suyu güneş ışığı altında arıtmak için de kullanılabilirler. Günlük yaşamda, acil bir durumda ihtiyaç duymanız durumunda tıbbi bilgilerinizi, alerjilerinizin listesi veya akrabalarınızın numaraları gibi bir kağıt parçasını bu poşetlerde bulundurabilirsiniz.

7. Bir el feneri

el feneri

El feneri birçok durumda işe yarar. Kendinizi ani bir saldırıya karşı korumak için parlak bir el feneri kullanın. Kişiyi geçici olarak kör etmek için yüze nişan almalısınız. Işık saldırgana zarar vermez, ancak güvenli bir yere kaçmak için değerli saniyeler kazandırır.

Çantanızda hangi eşyaları taşıyorsunuz? Kendinizi hiç acil bir durumda buldunuz mu? Yorum kısmına yaşadığınız olayları lütfen yazın.