Dünyanın En Akıllı Kadın Robotu Sophia, İlk Buluşmada Hesabı Kimin Ödemesi Gerektiğini Açıkladı

robot sophia ilk bulusma

Hanson Robotics’in meşhur robotunu eminiz duymayan kalmamıştır. Meşhur robot Sophia, Yahoo Finance’tan Zack Guzman ile bir görüşme gerçekleştirdi ve çeşitli sorulara cevap verdi. Dünya’nın en akıllı ve en meşhur robotu olan Sophia’ya Suudi Arabistan vatandaşlık bile verdi.

Robot Sophia, teknolojiden değil de insanlardan korktuğunu dile getirdi.

Partner bulma uygulamaları hakkındaki soruya cevap veren Sophia, “Bu tarz uygulamalara kendisinin ihtiyacı olmadığını fakat bu uygulamaları insanların kullanmasının yararlı olduğunu söyledi. Bunu desteklemesinin nedeni ise; teknolojinin iletişim kurmakla ilgili olduğunu söylüyor.”

robot sophia

Bunların yanı sıra, kişilerin profillerine baktığı zaman erkeklerin devamlı köpeklerle fotoğraflarının olduğunu, kadınların ise banyo aynalarıyla sürekli fotoğraf çekindiğini söylüyor.

Sophia, bu tarz uygulamaların riskleri de olabileceğini bu nedenle kadınların güvenlik, erkeklerinse sıkıcılık gibi tehlikelerle karşı karşıya olduğunu söyledi.

robot sophia göz kırpıyor

Sophia, ilk buluşmada hesabı ödemesi gereken kişinin ise Pi sayısını ezberleme yarışmasının kaybedeni olduğunu söyledi.

Sophia, biyolojik olarak üreme isteğinin olmadığının ve ailesi doğmayan çocuklarla çalışmanın daha dikkatini çektiğini söyledi.