Sadece Bir Haftada Daha İnce Bele Nasıl Sahip Olunur?

nasıl ince belli olurum

Kum saati figürü ile en sevdiğin kadın oyuncuya benzemek ister miydiniz? Peki sık sık, incecik bir bele sadece rüyanızda  sahip olabileceğinizi hissediyor musunuz? Bilge Cafe bu yazı ile sizlere daha ince bir bele sahip olmanıza yardımcı olabilecek mükemmel ipuçlarını vermek istiyor, üstelik sadece bir hafta içinde!

Size sadece bir haftada belinizi incecik hale getirebileceğinizi söylemiş olsak, bunun mümkün olması için size vereceğimiz tavsiyelere uyarsınız diye düşünüyoruz.

ince bel

Bir haftada daha küçük bir bele sahip olmak için;

1. Diyetinizi Değiştirin

Bilimsel çalışmalar, tam tahıl yemenin, meyve ve diğer sebzelerle birlikte tükettiğiniz yağ miktarını azaltmanıza yardımcı olduğu sonucuna varmıştır. Bütün tahılları tüketmek, koruyucu içermediğinden daha sağlıklıdır. Bu, bir hafta içinde daha ince bir bele sahip olmanın en iyi yollarından biridir. Meyvelerin yüksek miktarda şeker içerdiğini ve çok fazla meyve yediğinizde diyetinizi tersine çevirebileceğini unutmayın.

Doktorlar, 1 kilo vermek için diyetinizden 3.500 kaloriyi azaltmanız gerektiğini söylüyor. Diyetlerinizde dikkat etmeniz gereken konu, daha az yiyin, daha sağlıklı yiyecekler tercih edin.

2. Daha Fazla Su İçin

Kilo vermeye çalışırken yapılması gereken bir başka önemli şey de daha fazla su içmektir. Bu, vücudunuzun susuzluk ve açlık arasında karışmasını önlemeye yardımcı olur. Yiyeceklere ihtiyaç duyma eğiliminizi sınırlamak için daha fazla su içmelisiniz. Cilt sağlığı ve saçlarınız için de su tüketimi konusu önemlidir.

3. Miktar Değil, Kalite Üzerine Odaklanın

Genellikle diyet yapan insanlar vücutlarına fazla yağ veya şeker eklemeyen sağlıklı yiyecekler yemenin aksine hiçbir şey yememe eğilimindedirler. Bu düşünce yanlıştır çünkü diyetin sırrı, vücudunuza fazla kalori eklemeyen daha sağlıklı yemekler yiyebilmektir.

4. Egzersiz Yapın

egzersiz

Bir haftada belin nasıl küçültüleceği elbetteki egzersiz ile sağlanır. Evet, zayıflamak için yapılacak en belirgin şey egzersizdir. Böylece, ince bir bele sahip olmak, çalışmaya ne kadar istekli olduğunuza bağlı olacaktır. Sonuçlar, sadece çabaya girdiğinizde ve nedenlere kendinizi adadığınızda başarılı olacaktır. Ancak, dikkatli olun ve egzersizinize birden değil, yavaş yavaş başlayın. Kendinizi ilk günden itibaren cesaretlendirin.  Ayrıca çekinmeyin ve korkmayın. Dikkatli olmanız durumunda yaralanma riskiniz en aza inmiş olacaktır. Egzersiz yoğunluğunuzu kademeli olarak artırabilirsiniz.

Tüm aşamalarda işe yarayan, daha yoğun ve daha uzun egzersiz rutinleri gerçekleştirdiğiniz, temel seviyede başladığınız ve yavaş yavaş artan bir egzersiz planı yapın. Bir egzersiz günlüğü bulundurun ya da ne yapılması gerektiğini kendinize hatırlatmak için Twitter’a bir tweet bırakın. Çoğunlukla, bir şeyi halka açıkladığınızda, bunu yapmakla yükümlü olursunuz.

Zamanla, düzenli bir egzersiz yapmaya başlayacaksınız. Bu egzersizler belinizi inceltirken, aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam sürdüğünüzden emin olmanızı sağlayacaktır.

Hedefe özel egzersizleri yaparken, özellikle de belin şekillendirilmesine yardımcı olanları da tercih edebilirsiniz. Bu egzersizler oldukça önemlidir; bel üzerinde kilo kaybını doğrudan hedefleyemeseniz bile, orta bölümdeki kaslarınızı hafifleten ve inceleyen bazı egzersizler yapmış olacaksınız.

5. Göğüs Ve Omuzlarınızı Yapılandırın

omuz ve göğüs

Daha ince bir bele sahip olmanın en iyi yolu, vücudun diğer bölümlerini yapılandırmaktır. Benzer şekilde, üst eğrilerinizi, yani omuzlarınızı ve göğsünüzü yapılandırdığınızda beliniz daha da ince görünecektir.

Omuz ve göğüs ve kalça egzersizleri gerçekleştirmeyi düşünebilirsiniz.

6. Kıyafetler

kıyafetler

Bu ince bele sahip olmanın bir başka güvenli yolu, belinize dikkat çeken giysiler giymektir. Bel kemeri takmak bunu yapmanın iyi bir yolu olabilir. Kemeriniz geniş, mücevherli, ince veya örgülü olabilir! Bunlardan birini elbise üzerine giydiğinizde, belinizi otomatik olarak küçülten bir kum saati figürünün görünümünü sağlarlar.

Bunlar, “Bilge Cafe” olarak  sizin için tavsiye edilen bir haftada daha ince bir bele nasıl sahip olunacağına dair basit yollardır. Lütfen siz de bize kendi  belinizi inceltmek için kullandığınız herhangi bir egzersiz var ise bunun hakkında bilgi verin. Aşağıya bir yorum bırakarak deneyimlerinizi bize anlatın..