Tek Bir Alet İle Bütün Vücudunuzdaki Yağları Yakın

yaglardan kurtul

Direnç lastikleri ile egzersiz yapmak gayet kolaydır ve size ulaşmak istediğiniz sonucu vermesi bakımından da oldukça kullanışlıdır. Ayrıca boyutu sebebiyle de direnç lastikleri ile dilediğiniz her yerde egzersiz yapabilirsiniz. Eğer tam teşekküllü bir çalışma programı hazırlamak istiyorsanız, spor salonuna gitmenize ya da ağırlık satın almanıza gerek yoktur. Bu basit ve etkili alet ile direnç gücünü kullanarak kaslarınızı geliştirebilir ve yağlarınızı eritebilirsiniz.

Bilge Cafe olarak sizin için direnç lastikleri ile yapabileceğiniz kısa çalışma programları hazırladık. Vücudunuzun hangi bölgesini çalıştırmak istiyorsanız aşağıdaki listeden uygun programı seçebilirsiniz ancak daha etkili sonuçlar almak için bizim tavsiyemiz, bütün egzersizleri uygulamanız yönündedir.

Temin edebileceğiniz 2 adet direnç lastiği vardır: Bir tanesi daire şeklinde, diğeri ise açık uçludur. Bazı egzersizler de açık uçlu lastik gerektiğinden açık uçlu lastik alıp duruma göre daire şeklinde bağlayabilirsiniz.

1. Ayak Açma

1 4

1.2

Lastiği ayak bileklerinizden geçirin. Lastiğin çapı ne kadar dar olursa, egzersiz o kadar zorlaşacak ve alacağınız verim yüksek olacaktır.

Ayaklarınızı sağa,sola,ileri ve geriye doğru sallayın. Bu işlemi her bir bacak için 10-15 kez yapın.

2. Yana Doğru Adımlar

2 4

Başlangıç poziyonu: Ayaklarınızı omuz hizasında açın, lastiği dizlerinizin üst kısmına yerleştirin. Sağ ve sol tarafınıza doğru adımlar atmaya çalışın. Her bacak için 10-15 kez tekrarlayın.

3. Squat

3 4

Diz kapaklarınızın hemen üstüne lastiği sarın ve normal squat pozisyonunu gerçekleştirin. 10-15 kez tekrarlayın.

4. Kalça Egzersizleri

4 4

Lastiği bir ayak tabanınıza geçirin ve diğer ucunu elinizle tutun. Bu şekilde öne doğru kalça hareketini yapın. Her bir bacak için 10-15 defa tekrarlayın.

5. Dizler Göğüse Doğru

5 4

Bu egzersiz biraz zor olmakla birlikte ayak ve karın kasları için harika sonuçlar verir. Lastiği ayak tabanınıza geçirin ve şınav pozisyonu alın. Bu pozisyonda lastiği geçirdiğiniz ayağınızı göğsüne kadar çekmeye çalışın. Her bacak için 5-10 kez tekrar edin.

6. Yukarı Doğru Bacak Sallama

6 2

Elleriniz ve ayaklarınız üstünde durun ve lastiğin bir ucunu ayağınıza geçirin, diğer ucunu ise elinizle tutun. Bu şekilde bacaklarınızı geriye ve yukarı doğru kaldırın. 10-15 defa tekrarlayın. Bu egzersiz kalçalar için çok etkilidir.

7. Bisiklet

7 3

Sırt üstü uzanın ve dirseklerinizi yere koyun. Lastiği ayaklarınıza sarın ve 2-3 dakika boyunca bisiklet hareketini yapın.

8. Vücudu Kaldırmak

8 3

Karın kaslarınızı esnetin ve vücudunuzu havaya kaldırın. En az 20 defa tekrarlayın.

9. İç Uyluk Egzersizi

9 1

Bu egzersiz iç uyluk bölgesini çalıştırmada oldukça etkilidir. Lastiği diz kapaklarınız hizasına getirin ve resimdeki gibi uzanın. Bir bacağınızı yukarı doğru açıp kapatın. Bu şekilde kalçalarınız da çalışacaktır. Her bir bacak için 10-15 kez tekrarlayın.

10. Delta Kası Egzersizi

10 1

Lastiği yere koyun ve üzerine basın. Sonra ellerinizle lastiğin uçlarını tutup yukarı kaldırın. Kollarınızı sağa ve sola doğru sallayın. 15-20 defa tekrar edin.

11. Kol Kasları

11

Bu egzersiz için yuvarlak direnç lastikleri işinizi görebilir. El bileklerinize lastiği sarın ve ellerinizi havaya kaldırın. Kollarınızı resimdeki gibi yanlara doğru açıp kapatın. 10-15 kez tekrar edin.

12. Bütün Kol Kası Egzersizi

12 1

12.2

Lastiği yine bileklerinize sarıp resimlerdeki kol hareketleriniz 10-15 kez tekrarlayın.

13. Esnetme

13

Bu egzersizi açık uçlu lastik ile yapmak daha kolaydır. Elleriniz arkanıza koyun ve lastiği aşağı yukarı doğru çekmeye çalışın. Her kol için 10-15 defa tekrarlayın.