Haşlanmış Limon Sayesinde 20 Kilo Verebilirsiniz

limon kabugu23

C vitamini deposu olmasının yanı sıra birçok yararı olduğu bilinen limonun bilmediğiniz bir kullanım alanı da var: Haşlanmış limon diyeti! Haşlanmış limon diyetiyle bir ay içerisinde 20 kilo verdiğini söyleyen insanlar var. Hem de gerekli vitamin ve minerallerden uzak kalmadan!

Peki haşlanmış limon diyeti nasıl yapılır?

haslanmis limon2

Haşlanmış limon diyeti hem zayıflamanızı  hem de vücudunuzun enerji depolamasını  sağlıyor. C vitamini deposu olmasının yanı sıra; potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum bir yandan vücudunuzu besliyor bir yandan da yağ yakma hızını arttırarak zayıflamanıza destek oluyor. Vücudunuzda yarattığı detoks etkisi sayesinde de hücreleriniz yenileniyor ve bağırsaklarınız temizleniyor.

Haşladığınız limonu açken tüketmenizde sakınca bulunmamaktadır. Uyandıktan sonra bir bardak haşlanmış limon ile güne başladığınız takdirde; rahat ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

haslanmislimon

Haşlanmış limonun vücuda ne gibi yararları dokunur?

  • Sindirim sistemini güçlendirir.
  • Yağ yakım hızını arttırır.
  • Vücudunuzdaki bakterilerin ve toksik maddelerin atılmasına katkı sağlar.
  • Açken tükettiğiniz takdirde detoks etkisi bulunur.
  • C vitamini içeriği nedeniyle vücudunuzun daha enerjik hissetmesini sağlar.
  • Bağırsaklarınızı temizler.

Haşlanmış limon diyeti nasıl yapılır?

Her sabah tüketeceğiniz bir bardak haşlanmış limon, safra kesenizin uyarılmasını sağlar. Böylelikle gastrointestinal sistem uyarılmış olur. Limonun içerdiği mineraller sayesinde mideniz rahatlar ve sindirim sisteminiz güçlenir. Doğal yollardan kilo vermenize katkı sağlar. Ekstra bir diyet yapmadan düzenli olarak haşlanmış limonun suyunu içerseniz kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Haşlanmış limon tarifi

Gerekli olan malzemeler 

  • 2 L su
  • 5 tane limon
  • 5 diş sarımsak
  • 3 cm’lik zencefil tanesi

Hazırlanışı

limon kabugu2

Öncelikle limonların kabuklarını soyun ve suyunu güzelce sıkın. Arda kalan posayı ve kabukları atmayın. Daha sonra blendırın içerisinde zencefili ve sarımsağı güzelce eziyoruz. Limon suyunu ve blendırdan geçirdiğiniz karışımı bir tencere içerisinde kaynatın.

Gerekli olan 2 L’lik suyu ise ayrı bir tencerenin içerisine alıp üzerine ayırdığımız limon posasını ve kabuklarını ilave ediyoruz. Suyun kaynamaya başladığını gördüğünüzde hazırladığınız ilk karışımı tencereye ekleyin ve 10 dakika boyunca karıştırın. Daha sonra tencerenin kapağını kapatıp soğuması için bekleyin.

Hazırlanan bu içeriği her sabah açken tüketin. Unutmayın! Her sabah yalnızca bir bardak haşlanmış limon suyunu tüketmelisiniz.