Hayatını Kaybeden Eşi İçin 6.000 Ağaç Dikti. Ayrıntıyı Bir Pilot Farketti

hayatini kaybeden esi icin 6 000 agac dikti ayrintiyi bir pilot farketti

Janet ve Winston Howes çifti herkes gibi mutlu bir aile idiler. İlk görüşte birbirlerine aşık olan çiftin evlilikleri boyunca birbirlerine karşı olan sevgileri de her geçen gün arttı.

6 bin agac kalp

1962 yılında evlenen çift İngiltere’de küçük bir kasabada satın aldıkları çiftlikte yaşamlarını sürdürüyorlardı. Çiftliği satın alıp yerleşmeden önce Janet ismini verdikleri oğulları dünyaya geldi.

Çiftlikte mutlu bir hayat sürmekte idiler. Birden hayatlarındaki her şey değişti. 30 yıl mutlu bir evlilik geçirdiklerinde eşi Janet hayatını kaybetti.

50 yaşında kalp yetmezliği hastalığına yakalana Janet hayatını kaybetti. Winston ve oğlu bu durum karşısında çok üzüldüler. Baba ve oğul birbirlerine destek oldular. Fakat ne yaptılarsa da acılarını hafifletmediler.

ormandan kalp yapmak

Aradan bir süre geçtikten sonra akıllarına yapabilecekleri birey geldi. Eşi Janet’i kaybettikten sonra Winston’ın aklına eşi için yapabileceği bir fikir geldi. Eşini hiçbir şey geri getirmeyecekti ama aklına gelen fikir kendisini ve oğlunu mutlu edecekti.

Winston, aklına gelen fikri hayata geçirebilmek için ormanlık alanda dolaştı

Eşi için hazırladığı ağaçlık alan yıllar boyu diğerleri tarafından fark edilmedi.

Pilot Andy Collett bir öğle vakti uçuş yaptığı sırada Winston’ın eşi için yaptığı ormanlık alanda bir şey farketti ve gördükleri karşısında çok şaşırdı.

Pilot Andy gördüklerini, “Kendime ait bir balonum var ve sık sık uçuyorum. Şimdiye dek yukarıdan gördüğüm en güzel manzaraydı. Kalp şeklini ormanın içinden geçerken fark edemiyorsunuz. Sadece yukarıdan görebiliyorsunuz. Ardında yatan aşk hikayesini elbette hemen hayal ettim” şeklinde ifade etti.

kalp orman uzaktan goruntu

Andy, Winston ve Janet ile daha önce tanışmamıştı. Ancak gördükleri karşısında çiftlerin birbirlerine karşı olan sevgi ve bağlılığını anlamıştı.

Winston hayata geçirdiği düşünceleri ile ilgili olarak, “İyi bir fikir olduğunu düşündüm. Ben de eksikleri tamamlamak için ağaç dikmeye başladım” dedi.

Winston, ormanlık alanda eşi için yaptığı kalp şeklini hayata geçirmek için yüzlerce meşe ağacı dikmiş.

Winston her yıl düzenli olarak kalp şeklinin ortasına nergis dikmeye devam ediyor.

Winston, “Bazen kalbin ortasına gidip oturuyor ve ikimizi düşünüyorum” dedi.

Winston’ın eşi için düşündüğü ve hayata geçirdiği fikri harika bir şey…

Oğlu da bu davranışla babası ve annesinin birbirine karşı olan sevgisini daha iyi anlamış oldu. Yaşanmış bu güzel hikaye hoşunuza gitti ise beğenmeyi yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

Haberin Videosu