Her Gece Uyumadan Bu Hareketi Yapın ve Ardından Gelen Mucizeyi İzleyin!

uykudan önce hareket
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, yalnız değilsiniz: birçok kişi uykuya dalana kadar birkaç saat yatakta vakit geçirir. Genellikle uykuya dalmakta güçlük çekenler sadece gündüz yorgunluğunu değil aynı zamanda depresyon ve obezite gibi sağlık problemlerini de riske atıyorlar.

uyuyan adam

Yatmadan önce aşağıdaki yoga pozisyonlarını uygulayanlar daha sağlıklı bir uyku için ilk adımı atmış olurlar. Bu egzersizlerin sizi yoracağını düşünüyor olabilirsiniz belki ama hareketlerin düzenli tekrarı sonrasında depresyon, obezitesi ve panik atağı ciddi oranda azalttığı bilimsel olarak kanıtlandı.

Bu pozisyonların süresi 5 dakika aralığında olabilir. Yorulduğunuzu hissettiğiniz anda bırakabilirsiniz. Pozisyonları uygularken hiçbir şeyi düşünmemeye çalışın, en azından hayatınızdaki olumsuzlukları bir kenara bırakın ve her şeyin güzel olacağına dair düşler kurun.

1. Çocuk duruşu

balasana

Bu egzersizden sonra kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Ayrıca gözleriniz, beyniniz, sinirleriniz, sırtınız, omuzlarınız ve zihniniz rahatlayacak. Egzersiz sırasında daima derin nefes alıp verin. Yorulduğunuzu hissedene ve sakinleşene kadar bu pozisyonunda uzun süre kalın.

2. Yoga pozisyonu

yoga pozisyonu

Bu yoga egzersizi sizin için kesinlikle kolay olacak. Sırt üstü yatın ve dizlerinizi bükün. Ayak tabanınızın birbirine değmesi için ayak tabanlarının birbirine bastırılması gerekir. Artık bacakların yana rahatça sarkmasına izin verebilirsiniz. Elleriniz vücudunuzun yanında öylece kalsın.

3. Arka silindir

arka silindir hareketi

Sırt üstü yat ve bacaklarını aç. Sonra kollarını bacaklarının yanına koy. Ayaklarınızı kendinize doğru çekin ve ellerinizle destek alarak kalça bölgenizin esnemesini sağlayın. Psikolojik açıdan bu pozisyon sizi çok rahatlatır.

Bunu da okuyun: Eskilerin Kullandığı Ve Hala Son Derece Kullanışlı 10 Püf Noktası

4. Geriye dönüş

geriye dönüş

İlk önce sırt üstü yatın ve dizlerinizi bükün. Bacaklarınızı sol tarafa koyun ve başınızı sağa çevirin. Sağ ve sol olmak üzere bu pozisyonu 2 kere tekrarlayın.

Bir başka yazımızda görüşmek üzere, sevgiyle ve hoşçakalın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!