Beyaz Lekeleri Doğal Yoldan Yok Etmenin Yolları

Vücuttaki beyaz lekeler zararsız keratin birikmesidir. Genellikle burun, yanaklar ve göz çevrelerinde oluşan bu lekeler oluştuktan sonra yok olmazlar. Özellikle bebeklerde oluşan bu lekeler yüksek kolesterolün bir sonucudur. Bazı vak’alarda, bu lekelerin güneşe uzun süre maruz kalma veya estetik ameliyat sonrasında oluştuğu da gözlemlenmiştir. İnsanlar, etrafındakilerden farklı göründükleri için öz güvenlerini yitiriyor ve doğal olarak bu lekelerden kurtulmak istiyor. Pahalı ameliyatlar geçirerek bu lekelerden kurtulmak yerine size doğal yoldan bu lekelerden kurtulmanın yollarını açıklayacağız.

-------- Sponsorlu --------

Buhar Banyosu

İlk yöntemimiz bir tencerede su kaynatıp suratımıza buharın iyice işlemesini sağlamak. Her gün su kaynatıp suratınızı üzerine tutup kafanızı da bir havluyla örterek birkaç gün uygulamaya devam edin. Zamanla lekeler kaybolacaktır.

Yulaf ile Ovun

Bir avuç yulafı öğütün ve biraz suyla karıştırın. Yüzünüzü hazırladığınız bu karışımla ovun. Zamanla lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Domates Suyu

Domatesi ortadan ikiye kesin ve yüzünüze iyice yedirin ardından, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Haftada iki kez uygulayın ve sonucu göreceksiniz. Domatesin asidik yapısı lekeleri ortadan kaldıracaktır.

-------- Sponsorlu --------

Bal

Nektar ile yüzünüzü ovarak beyaz lekelerden kurtulabilirsiniz. Yıkamadan önce 20 – 25 dakika yüzünüzde kalmasına izin verin.

Limon ve Şeker

Yarım limonu sıkın ve şeker ile karıştırın. Ardından bu doğal peeling karışımı ile yüzünüzü ovun. Her gün tekrarlayın ancak yüzünüzü nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Kısa süre içinde beyaz lekeler kaybolacaktır.

Hint yağı

Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı hint yağını karıştırarak 25 dakika yüzünüzde kalmasına izin verin. Ardından soğuk suyla durulayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağıyla yüzünüzü pamuk yardımıyla silin ve uyuyun. Sabah yüzünüzü güzelce yıkayın. Birkaç tekrardan sonra sonuçları göreceksiniz. Yukarıda verdiğimiz hiçbir yöntemin herhangi bir yan etkisi yoktur. Deneyin ve sonuçları bizimle paylaşın. 🙂

Yorumlar

error: