Her Gün 4 Kere Kaju Yerseniz, Olanlara İnanamayacaksınız

her gun dört tane kaju yemenin faydaları

Kaju, tereyağlı tatlı tadıyla ve belirgin şekli ile bilinir. Ve çoğumuz basit bir aperatif olarak diyetimize dahil etmeyi sevmemize rağmen, bu fıstık çeşidinin vücudumuz için neler yapabileceği hakkında hiçbir fikre sahip değiliz.

kaju yemek

Eğer düzenli olarak her gün 4 kere kaju yerseniz; vücudunuzda neler olacağını merak ediyorsanız okumaya devam edin!

Cildiniz parlamaya başlayacak

cildinizi gençleştirir

Kaju, cildiniz için yararlı olan mükemmel bir bakır ve antioksidan kaynağıdır. Antioksidanların yaşlanma belirtilerini azalttığı bilinmektedir. Bakır, diğer enzimlerle birlikte cildinizin esnekliğini arttırmaktan sorumlu olan kollajeni üretir.

Daha az hastalanırsınız

daha az hasta olursunuz

Büyük bir çinko kaynağıdır. Çinko, bağışıklık sistemi hücrelerinin gelişimi, antioksidan enzimlerin üretimi ve genel olarak bağışıklık sisteminizin etkinliği için önemlidir.

Kemikleriniz güçlenecek

kemikleri güçlendirir

Sadece bir avuç kaju, bakır için günlük değerin yaklaşık % 30’unu ve magnezyum için % 20’sini sağlayabilir. Bakır, kemiklerinizin ve bağ dokularınızın gelişimini desteklerken, magnezyum vücudunuzun kalsiyumu emmesine yardımcı olur ve osteoporoz riskini azaltır.

Gözlerinize faydalıdır

gözlerinize faydalıdır

Kaju, gözlerinizi sağlıklı tutmak için önemli olan antioksidanlar olan lutein ve zeaksantin bakımından zengindir. Günlük tüketilirse, bu antioksidanlar iyi görüş sağlar ve çevreden alabileceğiniz enfeksiyonları uzak tutar. Zeaksantin ayrıca retinanızı zararlı UV ışınlarından korur.

Migren atakları yok olacak

migren atakları

Magnezyum eksikliği, artan kan basıncı, sık görülen baş ağrıları ve vücudunuzun çeşitli bölümlerinde ağrı gibi birçok sağlık sorununa yol açabilir. Düzenli olarak kaju yemek, uygun magnezyum dengesine sahip olmanızı ve migren ataklarından kurtulmanızı sağlar.

Dişleriniz daha sağlıklı olacak

sağlıklı dişler

Kaju fıstığındaki en inanılmaz bileşiklerden biri anakardik asitlerdir. Bu asitler diş çürümesine ve akneye neden olan gram-pozitif bakterileri öldürebilirler.

Daha enerjik hissedeceksiniz

zinde olursunuz

Kaju, E, K, B6, bakır, fosfor, çinko, magnezyum, demir ve selenyum vitaminleri de dahil olmak üzere bir dizi mineral ve vitamin içerir. Hepsi vücudunuzun düzgün çalışmasına yardımcı olmak için önemli roller oynamaktadır. Metabolizmanız ne kadar sağlıklı olursa, gün boyunca o kadar enerjik hissedersiniz.

Kilonuzu daha kolay kontrol altına alırsınız

hızlı kilo aldırır

Çoğu insan günlük olarak kaju yemenin kilo almaya neden olabileceğine inanıyor. Aslında, bu doğru değil. Kaju; yağ içerir, ancak bu yağlar sağlıklıdır ve kajuda bulunan magnezyum vücudunuzdaki yağ ve karbonhidrat metabolizmasını düzenlemek için gereklidir.

Aslında, kajuyu ılımlı ve düzenli olarak tüketen insanlar daha hızlı kilo kaybederler ve obez olma riskleri daha düşüktür. Bunun yanı sıra, bu kaju çok besleyici olduğu için sizi uzun süre tok tutabilir.

Saçlarınız parlayacak

parlak saçlar

Kajuda bulunan bakır, saçınızın parlak ve güçlü olmasını sağlar. Ayrıca, ipeksi pürüzsüz bir doku sağlayacaktır. Kaju, melanin adı verilen bir pigment üretimini teşvik ettiği için saçınızın rengini canlı tutmanıza yardımcı olabilir.

DİKKAT! Kaju aşığı olsanız bile, günlük 4-5 defadan fazla yemeyin, aksi takdirde başınız ağrır.