Kalp Krizi Gelmeden Önce Vücudunuzun Size Gösterdiği 5 Belirti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalbin vücudun odak noktası olduğu bilinen bir gerçektir. Öyle ki, Romalılar ve Yunanlılar, kalbi duyguların merkezi olarak görüyor ve sevgililerine kalp şeklinde bolluğa yol açan hediyeler veriyorlardı.

Kirlilik ve stres giderek artıyor bu senaryoda; kalbin genel sağlığının kalp çevresinin sağlığından kolayca ve oldukça fazla etkilenen en hassas organlardan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu nedenle dikkat etmelisiniz!

Sonuç olarak, kalp normalde de  vücuttan ekstra koruma alır. Dahası, kalp o kadar önemlidir ki, vücudunuzda olası risklere karşı önlem almanız için uyarı işaretleri gönderir.

İşte kalbinizin kötü durumda olduğunu ve onunla daha iyi ilgilenmeniz gerektiğini söyleyen beş işaret. Tüm bu işaretler ne yazık ki son derece yaygın ve bu yüzden onları görmezden geliyoruz.

Hala zaman varken dersinizi alın ve bu işaretlerin tümüne dikkat edin:

1. Temel Fiziksel Çalışmalar Yaparken Aşırı Yorulma

asiri yorulma e1567344417836

Çoğu genç yaştaki profesyonellerin bile karşı karşıya kaldığı ve bazı şeylerin sebep olabileceği bir durumdur. Kötü bir diyet, düzensiz uyku döngüleri, aşırı iş yükü ve sigara içmek gibi sağlıksız alışkanlıklardan kaynaklanır. Bunların hepsi kalp aktivitesini ve sağlığı etkiler. Dolayısıyla metabolizmayı da etkiler.

Bu durum kendini bisiklete binmek ya da evinize giderken birkaç basamak merdiven çıkmak gibi rutin olarak yaptığınız işleri yapamamak şeklinde gösterecektir..

2. Göğüs Krampları

göğüs krampları

Göğüs bölgesinde meydana gelen rahatsızlıklar, kalp rahatsızlığının en büyük belirtilerinden biridir. Yanlış duruştan ya da bu bölgeden var olan bir şey olarak algılanıp göz ardı edilmemelidir. Arter tıkanıklığı gibi nedenlerden kaynaklanabilir ve ciddi anjina pektoris vakaları görülebilir.

Bunları düzenli olarak yaşadığınız an hastalıklı gün sayısına bakmadan doktor muayenesine gitmelisiniz.

3. Üst Vücutta Rahatsızlık Hissetmek

üst vücut

Çene krampları ya da migren gibi şeyler de dahil olmak üzere üst vücuttaki ağrı, vücudun her yerine yeterince kan pompalayamayan kalbin belirtileridir. Sağlığa zararlı diyetler ve sigara içmek yüzünden ortaya çıkan tıkalı damarlar, sadece bunları yoracaktır.

4. Uyku Apnesi ve Horlama

uyku apnesi

Genellikle uyku apnesine eşlik eden nefes darlığı, vücutta yetersiz oksijenlenme olduğunu gösteren bir şeydir. Uzun süre devam ederse, doktora görünmelisiniz.

5. Nefesin Genel Olarak Kesilmesi

nefes darlığı

Organ sağlığından bağımsız olarak bu ciddi bir konudur. Nefes darlığı, astım gibi derinlemesine bir sorunun belirtisi ya da arter tıkanıklığı ya da elastikiyetini kaybetme belirtilerinden çok daha fazlasıdır.

Bu belirtilerden herhangi birine ya da birkaçına sahipseniz doktora gitmelisiniz. Ayrıca alışkanlıklarınızı değiştirmeye de başlamalısınız.

Bunu da okuyun: Damarlarınızı Doğal Yoldan Temizleyecek ve Sizi Kalp Hastalıklarından Koruyacak 8 Yiyecek

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!