Her Gün Patlamış Mısır Yerseniz Ne Olur ?

patlamis misir 1

Patlamış mısırın popüler bir atıştırmalık olduğunu inkar edemeyiz. Muhtemelen bu sevilen yiyecek hakkında bilmediğiniz çok şey var – özellikle sağlığınız söz konusu olduğunda.

Her gün patlamış mısır yersek zihnimize ve vücudumuza gerçekte neler olabileceğine dair bazı gerçekleri ortaya çıkarmak bizi şaşırttı. Bu büyük keşfi bizimle birlikte deneyimlemenizi çok isteriz. Her gün patlamış mısır yerseniz ne olur ?

1. Kabızlığınızdan kurtulabilirsiniz.

kabizlik

Sadece filmler için harika bir atıştırmalık değil, sağlıklı bir atıştırmalık olabilir, ancak patlamış mısırınız tuzsuz ve yağsız olmak şartıyla. Bir başka ilginç şey de lif yüklü olması. Kabızlığınızı gidermek için 3 su bardağı patlamış mısır (Tabiki patlamış olması gerekiyor) yiyebilir ve 3.5 gr lif alabilirsiniz. Patlamış mısırın bir porsiyonunda 100’den az kalori var!

Sinemada servis edilen patlamış mısır veya yağlı patlamış mısırın yağ oranı yüksek olduğundan, kabızlığa neden olabileceğinden, havayla patlatılan çeşidi satın aldığınızdan emin olmanız gerekir.

2. Daha Az Stresli Hissedersiniz.

stres

Patlamış mısır yemek sadece bir kişinin fiziksel şeklini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda zihinsel durumuna da katkıda bulunabilir. Patlamış mısır karbonhidrat açısından zengin ve glisemik indeksi düşük bir besindir. Bu, serotonin seviyelerinin tutulmasına yol açabilir ve ruh halinizi dengelemeye yardımcı olabilir. Patlamış mısır karmaşık bir karbonhidrat olarak kabul edilir.

Ancak şeker, tuz veya yağ eklediğinizde patlamış mısırdan bekleyebileceğiniz tüm faydalar tamamen ortadan kalkar. Patlamış mısır yeme şekliniz de ruh halinizi artırabilir. Psikologlar, patlamış mısırdan mümkün olduğunca fazla yarar elde etmek için yemek birer birer yemeyi tavsiye ediyor.

3. Hamile kalma şansınız daha yüksek olabilir.

haml

Yakın zamana kadar bu atıştırmanın sadece 2 ünlü kullanımı vardı: yiyebilir veya sinemada konuşan insanlara fırlatabilirsiniz. Şimdi üçüncü bir işlev popüler hale geldi çünkü patlamış mısır hamile kalma şansınızı artırmada da işe yarıyor.

Bilim adamları, bu lezzetli atıştırmayı yemenin, kan akışını iyileştirerek erkeklerde gebe kalma kabiliyetini artırmaya yardımcı olabileceğini öne sürüyorlar. Arginin adlı bir maddesi bunu sağlamaktadır.

4. Adet dönemi Sendromundan Kurtulursunuz

donem oncesi

Adet olduğunuzda, en küçük şeyler bile o kadar rahatsız edici oluyor ki, kendinden sürünerek çıkmak istiyorsun. İyi haber şu ki, patlamış mısır aslında bu can sıkıcı semptomları ortadan kaldırıyor. Bu atıştırmalık, iyi hissetme hormonu olan serotonini artırır. Patlamış mısır ayrıca size sürekli bir enerji verir, böylece bir süre sonra aç hissetmezsiniz.

Siz veya ailenizin üyeleri ne sıklıkla patlamış mısır yersiniz? Onu çok lezzetli yapan özel tarifiniz nedir?