Her Kadın Hayatını Kolaylaştıracak Bu Basit Ve Şaşırtıcı Sırları Bilmeli

avatar

Medya Hatun Tanış

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Biz kadınlar güzelliğimize ve kişisel bakıma oldukça önem veririz. Rutin olarak uyguladığımız bakımlarımızın yanı sıra ara sıra bulduğumuz çeşitli yöntemleri de uygulamaya çalışırız. Çoğu zaman etkisini hemen görmek istediğimiz için sabırsız davranırız. Sizlerle paylaşmak istediğimiz bu küçük sırlar sayesinde hem paranızı cebinizde tutacaksınız hem de güzelliğinize güzellik katacaksınız.

Sizlerle paylaşmak istediğimiz bu küçük sırlar saçınızdan kirpiklerinize kadar tüm merak edilenlere açıklık getirecek.

Temiz saç

Hepimiz saçlarımızın yumuşak dokusunu ve parlak görünümünü severiz. Çoğu zaman uğraş gerektirse de sizinle paylaşacağımız bu küçük ipucu sayesinde herşey kolaylaşacak. Yapmanız gereken tek şey şampuanınıza az miktarda okyanus tuzu eklemek. Böylelikle saçlarınız daha az yağlanacak ve uzun süreli temiz tutacaksınız.

Yoğun kirpikler

Kirpiklerinizin daha iyi görünmesi için yapmanız gereken; katartik, aloevera jeli ve bir adet E vitamini kapsülünü karıştırıp gece uyumadan önce kirpiklerinize sürmek. Böylelikle sabah uyandığınızda kirpikleriniz daha güzel görünecek.

Koyu renkli göz altı halkaları

Dilediğiniz bir bitkisel yağ ile toprağı karıştırın ve koyu renkli kısıma uygulayın. Bir süre sonra geçtiğini göreceksiniz. Göz altındaki koyu renkli halkalar uykusuzluktan kaynaklanabileceği için gün içerisinde 7-8 saat uyumanızı tavsiye ediyoruz.

Selülit

Çoğu insan selülitin neden olduğu görüntüden hoşnut olmaz. Bu nedenle öğütülmüş zencefil ve suyu karıştırıp selülitli bölgeye sürün. Böylelikle selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Pürüzsüz bacaklar

Pürüzsüz bacakların sırrı artık çok kolay! Karamel, şeker ve meyve suyunu karıştırıp ağda yapar gibi bacaklarınıza uygulayın. Bu sayede hem bacaklarınızdaki kıllardan kurtulacaksınız hem de pürüzsüz bacaklara sahip olacaksınız.

Güçlü tırnaklar

Eğer kırılgan ve tırtıklı tırnaklardan şikayetçiyseniz hindistancevizi yağı, bal ve lavanta yağını karıştırıp tırnaklarınızı karışımın içerisinde bekletin.

Siyah nokta

Beyaz un ile balı karıştırın ve hazırladığınız karışımı maske gibi siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayın. Daha sonra su ile durulayın. Ve evet, siyah noktalardan eser yok!

Kararmış koltukaltı

Bir patatesi rendeleyin ve suyu ile günlük olarak koltuk altlarınızı ovalayın.

Güneş yanığı

Karbonatla yapılmış bir şampuanla banyo yaparsanız bu yanık sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır.

Topuklarda çatlama

Su ve karbonatı karıştırıp topuklarınıza sürün. Cildinizin iyileştiğini ve topuklarınızın yumuşadığını fark edeceksiniz.

Temiz yüz

Jelatin ile suyu karıştırın ve bu karışımı düşük ateşte kaynatın. Soğuduğu zaman yüzünüze uygulayın. Bu sayede cildiniz daha önce olmadığı kadar iyi olacak! Günlük uygulamaya uygundur.

Beyaz dişler

Bir çileğin yarısını alın ve karbonat ile karıştırın. Dişlerinizi bu karışımla ovalayın. Karışımı haftada bir ya da iki defa uygulayın. Ve bembeyaz dişler sizin olsun.

Fresh bir cilt

Aleo vera jeli ile cildinize masaj yapın. Bu sayede oldukça fresh bir görünüm elde edebilirsiniz.

Saç kokusu

Eğer saçınızın kokusundan şikayetçiyseniz kullandığınız tarağa sevdiğiniz bir kokuyu sıkın ve saçınızı tarayın.

Sarkık göğüsler

Eğer göğüslerinizin dikleşmesini istiyorsanız gece uyumadan önce vazelin sürün.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Serel mete
  4 hafta önce

  Desekürler cok haydali bilkiler

  yorum beğen
 • Fatma
  1 sene önce

  ACV nedir

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Her Kadın Hayatını Kolaylaştıracak Bu Basit Ve Şaşırtıcı Sırları Bilmeli