Sıcak İçecekleri 2 Dakika İçerisinde Soğutup İçmek Mümkün! Nasıl mı?

sogutma islemi

Sıcak bir içeceği birkaç dakika içerisinde soğutmak artık mümkün. Dışarıdaki hava sıcak olduğu zaman herkes soğuk bir içecek içmek ister! Kola, buzlu çay, soğuk bir bira… Hatta su bile! İçeceklerimizi soğutmak için buz olması yeterli olabilir. Fakat, içeceğinizi soğutmak için her zaman buzdolabı ya da yeterli zamanınız olmayabilir.

sogutma

Şanslısınız ki, bugün sizlerle bu konuda mükemmel bir ipucu paylaşacağız! Bu ipucu içeceğinizin yalnızca birkaç dakika içinde soğumasına yardımcı olacak!

Bazen soğuk bir şeyler içmek istersiniz fakat aradığınız içecek tükenmiş olabilir ya da daha da kötüsü aradığınız içecek buzdolabında muhafaza edilmemiş! Bu durum sizi üzebilir… Fakat üzülmeyin! Artık içeceklerinizin buzdolabında soğumasını beklemenize gerek yok! Eğer sizlerle paylaşacağımız yöntemi doğru bir şekilde uygularsanız içeceğinizi iki dakika içerisinde soğutmak mümkün!  Hatta buzdolabı olmadan!

1

Gerekli olan malzemeler

  • Büyük bir kase, tencere ya da leğen
  • Su
  • Buz küpleri
  • Tuz

Uygulanışı

Leğeni, tencereyi ya da kaseyi… O an hangisine ulaşmak daha kolay geliyorsa! Kabınızı suyla doldurun içerisine buz küplerini ekleyin.

2

Daha sonra çok az tuz serpin ve daha sonra soğutmak istediğiniz içeceği kabın içerisine yerleştirin. Birkaç dakika suyu karıştırın ve bırakın! İçeceğiniz 2 dakikada buz gibi olacak.

7

Aşağıdaki videoyu izleyerek nasıl soğutacağınızı görebilirsiniz!