Ponza Taşını Evinizde Kullanabileceğiniz 4 Alan

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ponza taşını yalnızca banyoda kullanıyorsanız yanılıyorsunuz! Sandığınızdan çok daha faydalı olabilir… Ponza taşı genellikle insanların topuklarından veya ellerinden nasırları  çıkarmak için kullandığı bir malzemedir. Topukları yüzünden çok fazla acı çeken insanların evinden ponza taşı eksik olmaz. Peki ya bu taş evin içerisinde başka alanlarda da çok kullanışlı ise? Bu arada yazının sonunda ponza taşıyla ilgili yapabileceğiniz inanılmaz bir önerimiz var. Yani bu öneri öyle bir öneri ki hepinizin işine çok yarayacak. Hadi gelin ponza taşıyla yapabileceklerinize bir bakalım…

ponza taşı faydaları

Evet! Ponza taşını çok amaçlı bir temizlik malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

İşte evinizde ponza taşını kullanabileceğiniz alanlar…

1. Tuvalet

ponza tasi tuvalet temizligi

Tuvaletin iç kısmındaki brüt sarı renkli halka sizi rahatsız mı ediyor?  Klasik bir temizlik ürünü işe yaramadıysa, bir de ponza taşını deneyin. Ponza taşını ıslatıp lekeli kısmı ovalayın. Taşınızın ıslak olduğundan emin olun, aksi takdirde klozetin yüzeyini çizebilirsiniz.

2. Fırın

fırın temizliği

Fırını temizlerken kullandığınız kimyasal temizlik malzemeleri mi sizi artık rahatsız mı ediyor? Alternatif bir yöntem arıyorsanız o zaman bir ponza taşı edinin. Taşı ıslatın ve yağ lekelerini temizleyin! Tuvalette olduğu gibi, ponza taşının yeterince ıslak olduğundan emin olun, böylece çiziklere neden olmazsınız.

3. Kazakların tüylenmesi

tüylü kazak

Yeni bir kazak aldıktan sonra kazağınızı yıkadıkça tüylenme problemi mi yaşıyorsunuz? Kazağa yapışan minik tüyler ve kötü görünmesini sağlar. Kazağı temizlemek için kaliteli bir ponza taşı kullanmalısınız. İşte yapmanız gerekenler: taşı gevşetmek için tüylerin üzerine dikkatlice sürün ve daha sonra tüyleri kumaştan çıkarmak için tüysüz bir rulo kullanın. İlk gün ki gibi görünecek!

4. Evcil hayvan kılları

evcil hayvan tuyleri

Evcil bir hayvanınız mı var? Evcil hayvan kıllarıyla kaplı alanlar sizi rahatsız etmeye mi başladı? Neyse ki, köpek tüylerini arabanızın döşemesinden çıkarmak için poza taşı kullanabilirsiniz. Bir elinizle taş yardımıyla koltuğu ovun ve kılları gevşetin. Diğer yandan da tüyleri elektrikli süpürge yardımıyla çekin. Bu yöntemi evinizdeki halılarda da kullanabilirsiniz.

Eğer gerçekten işe yarayıp yaramadığını ve nasıl yapıldığını görmek istiyorsanız aşağıdaki videoya bir göz atın.

Yumuşak ponza taşı siyah noktaları temizlemede inanılmaz bir çözüm. ;)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!