Singapurlu Bilim İnsanlarından Harika Buluş! Artık Spor Yapmadan Vücut Yağlarınızı Yakabilirsiniz. Nasıl Mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kilo vermek, yağlardan kurtulmak, istenilen vücut yapısına sahip olmak için uğraşmak… Herhalde hemen hemen tüm insanların belirli dönemlerde bile olsa zihnini oyalayan ve zamanını çalan bir konu bu! Singapurlu bilim insanlarına göre ise artık bu konu hakkında uzun uzadıya düşünmenize gerek yok!

bulus

Singapurlu bilim insanları, artık insanların daha güvenli bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olabilecek yeni bir cihaz geliştirdiklerini ve bu cihazın direkt olarak vücut yağlarını hedef alarak çalıştığını iddia ediyor.

Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi Kimya ve Biyomedikal Mühendisliği’nden Profesör Chen Peng ve Yardımcı Doçent Xu Chenjie icat ettikleri bu yamanın hem çok kolay kullanılabildiğini hem de egzersiz yapmadan kilo vermeyi destekleyebileceğini ifade ediyorlar.

bilim1

Birçok zayıflama ürününün ortak bir sorunu; kolayca yenilenen saf vücut yağından ziyade su ağırlığını hedef almalarıdır. Bu da çoğu zayıflama ürününün kullanımı ile ilgili insanların tereddüt etmesine neden oluyor. Fakat bu yamanın doğrudan vücut yağını hedef aldığı iddia ediliyor. Mikro-uçları kullanarak, vücuda depolanan beyaz yağ hücrelerini, vücudun ısı üretmek için yaktığı kahverengi yağ hücrelerine dönüştürmesine yardımcı olduğu iddia ediliyor. Geçmişte, insanlar da benzer bir etki elde etmek için kriyoterapi ya da donmayı kullandılar.

fare

Şimdiye kadar, fareler üzerinde test edilen yama olumlu sonuçlar verdi. Uygulamada sadece beyaz yağın kahverengiye dönüşmesini teşvik etmekle kalmadığı aynı zamanda obez farelerin de kilo almayı bıraktığını fark edildi.

Obez hastalarında vücut yağını azaltmayı amaçlayan çeşitli tıbbi tedavilerin çoğu oral veya enjeksiyon yoluyla, genellikle büyük dozlarda kullanılmakta ve ciddi yan etkilere neden olmaktadır. Chen’e göre, bu yamanın hem üretim maliyeti hem de hastaların karşı karşıya kalabileceği olası yan etkileri az.

vucut2

Obezite, insanları farklı yaşam alanlarından etkilemektedir. Diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi ciddi sorunlara yol açabilmektedir. ABD’de, araştırmalar gösteriyor ki; obeziteden muzdarip birçok insanın, taze ve sağlıklı gıdalara erişimi sınırlı. Benzer şekilde, yoksulluk ve hareketsizlik arasında bir bağlantı olduğu da görülüyor. Tüm bunlara ek olarak, birçok insan vücut ağırlığını etkileyebilecek kalıtsal altyapıya da sahip.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Bu bantlar satışa sunulduğu fiyatı nedir acaba

Giriş Yap

Bilgecafe ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!