Yatağınızın Yanında Her Zaman Bir Kase Soğan Bulundurun! Sebebi mi? Öğrenmeye hazır olun!

yataginizn yaninda

Sebze ve meyvelerin faydaları saymakla bitmez ancak buzdolabınızda başka hangi mucizeler var bilmek istemez miydiniz?

Her gün bir sürü meyve ve sebzeyi tatları güzel olmasa da, sağladıkları vitamin ve mineraller için tüketiyoruz. Sürekli doktora gitmektense bu seçimi birçoğumuz yapıyoruz.

soğanlar2

Toprağın bize verdiği nimetlerden bir diğeri ise soğandır, kıymeti pek bilinmese de…

Elbette pişirdiğimiz yemeklerde ve salatalarda sıklıkla soğan kullanıyoruz ancak soğanın sağlığınız için ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Soğan = İlaç

soğanlar

Birçok çalışma soğanın kalp için faydalı olduğunu kanıtladı. Soğanın yaydığı koku hidrojen sülfür içerir ve bu maddenin damarlar üzerinde pozitif etkisi vardır.

Buna ek olarak, soğan – özellikle kırmızı soğan – antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Vücudunuzu olması gerektiği durumda tutma ve bağışıklık sisteminizi olabildiğince güçlendiren içeriklere sahiptir.

Orta çağlarda soğan evlerin dışına asılırdı ve veba sporlarını emerek evin sakinlerini koruyacağına inanılırdı.

Bu günlerde, doğal olarak biliyoruz ki soğan bu tip bir amaçla kullanılmıyor. Bunun yerine aşılar, ilaçlar ve diğer tedavi yöntemlerini kullanıyoruz.

Soğan Öksürük Düşmanıdır

Artık yüzleşmenin vakti geldi. Nezle ve grip virüsleri çok daha hızlı yayılıyor ve daha geç iyileşiyor. Eğer uzun zamandır geçmeyen bir öksürüğünüz varsa ve henüz denemediyseniz size birkaç önerimiz var.

Ne yapmanız gerekiyor:

  1. Yarım soğanı bir kaseye yerleştirin veya doğrayadabilirsiniz.
  2. Soğanın üzerine su kaynatıp dökün ancak su seviyesi soğanı geçmesin. Kaseyi yatağınızın yanına veya altına yerleştirin.
  3. Sabahına uyandığınızda odanızda keskin bir soğan kokusu alacaksınız ancak bu sayede öksürüğünüzden de kurtulmuş olacaksınız.

kırmızı soğan

Ucuz, Zararsız ve Doğal

Sizi bilmiyoruz ama bizler bu tip ucuz ve doğal yöntemleri denemeye değer buluyoruz. Yöntemi deneyen ekip arkadaşlarımıza göre kullandıkları öksürük ilaçlarına kıyasla çok daha etkili.

Eğer ki yöntemin işe yaradığından şüphe ediyorsanız, denemekten ne kaybedersiniz ki? Birkaç saat soğan kokacak bir odadan başka kaybedecek hiçbir şeyiniz yok! Uygulaması kolay, ucuz ve vücudunuza tamamen zararsız.

soğan3

Deneyen arkadaşlarımız oldukça memnun. Hava yolları açıldı, rahat nefes alıp veriyorlar ve öksürüklerinden eser kalmadı ve kesinlikle tavsiye ediyorlar.

Belki de bu yüzden her birimiz hastalanırken onlar sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar. Kim bilir? Ancak denemeye değer olduğunu söylemek zorundayız.

Soğana bir şans verecek misiniz? Sonuçları yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.