Zaman Kazandıran Mükemmel Püf Noktaları

hayatı kolaylaştıran püf noktaları

Günlük hayatta yaşadığımız bazı durumlar küçük de olsa bazen can sıkıcı olabiliyor. En basit örneklerden biri, giysilerinizin ardından iç çamaşırınızın ya da sütyeninizin görünmesi. Bu gibi problemleri artık dert etmenize gerek yok. Sizler için ufak gibi görülen fakat günlük hayatta oldukça önemli problemler haline gelen durumların çözüm yollarını sizler için derledik.

İşte zamandan tasarruf sağlayacağınız 9 ipucu

Sütyen kayışlarınızı ataş kullanarak gizleyin

sutyen kayislari

Eğer straptez giysiler ya da üstler giymeyi seviyorsanız ve o an ulaşabileceğiniz askısız bir sütyeniniz yoksa bu durum canınızı sıkabilir. Böyle durumlarda yeni bir sütyen almak ilk tercihiniz olmasın! Elinize bir ataş alın ve sütyeninizin bir şeridini bir ucuna diğer şeridini de diğer ucuna yerleştirin. Böylelikle dilediğiniz zaman sütyeninizi istediğiniz forma döndürebilirsiniz.

Sütyeni artık sabit tutabileceksiniz

İhtiyacınız olan tek şey çift taraflı bir bant. Bu sayede sütyeninizi sabit tutabileceksiniz. Sırtınızın tarafındaki sütyen askısını bir bant ile destekleyin ve çamaşırlarınızı kayışın üzerine doğru bastırın.

İç çamaşırınızın görünme derdine son

İç çamaşırınızın çizgileri en mükemmel kıyafetlerinizi bile mahvedebilir. Eğer dileğiniz pürüzsüz bir görünüm elde etmekse hem iç çamaşırının görünmesini engelleyen hem de kalçalarınıza kaldırıcı etki yapan korseler kullanabilirsiniz.

Pamuklanan kıyafet derdine son

pamuklanan kıyafet

Uzun ya da kısa süreli kullanım sonrası pamuklanan giysilerinizi ilk günkü haline döndürmek artık çok kolay! Bir tıraş bıçağı alın ve kıyafetinizin üzerindeki tüylerden kurtulun. Yapmanız gereken tek şey pamuklu bölgeleri hafifçe tıraşlamak. Dikkatli olmanızda fayda var, yoksa kıyafetlerinize zarar verebilirsiniz.

Ayakkabılarınız artık kokmasın

ayakkabı kokusu

Bir miktar karbonatı küçük bir bezin içerisine alın ve bezi gece boyunca ayakkabınızda bekletin. Dilerseniz direkt olarak ayakkabınızın içerisine karbonat serpiştirebilirsiniz. DİKKAT! Süet ve deri ayakkabılar için bu yöntemi kullanmayın. 

Kolyelerinizin birbirine dolanmasının önüne geçin

dolanan kolye nasıl çözülür

Birbirinin içine geçmiş kolyeleri çözmenin ne kadar can sıkıcı olduğunu biliyoruz. Bu problemin çözümü de oldukça basit. Ufak bir plastik pipet alın ve kolyenin etrafına sarın. Ve işte, hazır!

Yapışmış sakızı çıkarmak için

sakızın pantolona yapışması

Kıyafetlerinize yapışan sakızın size zor anlar yaşatmasına izin vermeyin. Bir buz küpünü alın ve sakızın soğumasını sağlayın. Daha sonra keskin olmayan bir bıçak ile sakızı kazıyın. Bu sayede yapışan sakızlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Gümüş takıları ketçapla temizleyin

ketçapla takıları parlatın

Ketçap ve gümüş? Bu durumun size tuhaf geldiğinin farkındayız. Fakat, denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Parlatmak istediğiniz gümüşlerin üzerine çok az ketçap dökün ve gümüşlerinizi ovalayın.

Ayakkabının genişlemesini sağlamak için

ayakkabı içine buz koyun

Aldığınız ayakkabılarınızın başlangıçta sıkılığından mı yakınıyorsunuz? Çözümü çok basit! Ağzı kilitli torbaların içerisine su doldurun ve torbaları ayakkabınızın içerisine yerleştirin. Daha sonra ayakkabılarınızı buzluğa koyun ve suyun donmasını bekleyin. Su tamamen donduktan sonra ayakkabıyı tekrar deneyin ve eğer istediğiniz kadar genişlememişse aynı işlemi tekrarlayın.