Boyun Ağrılarından Bu Egzersizlerle Kurtulun

boyun agrisi

Bu egzersizleri boyun kaslarınızı rahatlatmak ve krampları gidermek için kullanabilirsiniz ve günde yalnızca 4-5 dakikadan fazla vaktinizi almaz.

Düzenli olarak özellikle sabahları uyguladığınızda daha rahat uyuyup uyandığınızı ve ağrılarınızın azaldığını fark edeceksiniz. Daha önce boyun bölgenizdeki kasılmalardan kurtulmanız için başka bir içerik daha paylaşmıştık. O içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Egzersiz 1

hareket 2

Ayakta, ellerimiz yanlarımızda durarak başlıyoruz. Omuzlarınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Hiç bozmadan omuzlarınızı geri itin ve yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün. Kollarınız ile ileri ve geri daireler çizerek hareketi tamamlayın.  (25 tekrar)

Egzersiz 2

hareket 2

Aynı ilk egzersiz gibi ancak bu sefer ilk önce omuzlarımızı geriye itiyoruz ve yukarı kaldırabildiğimiz kadar kaldırıyoruz, ardından tekrar öne itiyor ve hareketi tamamlıyoruz.

(25 tekrar)

Egzersiz 3

3hareket

Çenenizi göğsünüze yaklaştırabildiğiniz kadar  yaklaştırın ve ardından başınızı yatırabildiğiniz kadar geriye yatırın. (12 tekrar)

Egzersiz 4

hareket4

Çenenizi göğsünüze yaklaştırın, başınızı yavaşça sola çevirin ve geri yaslayın, ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu egzersizi yaparken boynunuzu kasmadığınızdan emin olun ve aceleci davranmayın. Hareketi 6 kez tekrarladıktan sonra aynı şekilde bu sefer çenenizi göğsünüze yaklaştırdıktan sonra başınızı sağa çevirerek tekrarlayın.

Egzersiz 5

1hareket

Başınızı çevirebildiğiniz kadar sola çevirin, ancak vücudunuz düz kalsın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Ardından, başınızı çevirebildiğiniz kadar sağa çevirerek tekrarlayın.

Yavaşça 10 kez tekrarlayın.

Bu egzersizler sizin için faydalı oldu mu? Siz nasıl egzersizler yapıyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!